هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 7 خرداد 1401
ساعت 15:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 آبان 1400 ساعت 09:33
چهارشنبه 19 آبان 1400 09:22 ساعت
2021-11-10 09:33:51
شناسه خبر : 352577
ما با کمبود ژانر در سینما مواجه هستیم و این امر دلایل مختلفی دارد.
ما با کمبود ژانر در سینما مواجه هستیم و این امر دلایل مختلفی دارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، شاهین رشیدی کارگردان سینما با اشاره به مشکلات تولید فیلم سینمایی در ژانر وحشت گفت: مشکل کمبود ژانر موضوعی است که در حال حاضر در سینمای کشور با آن مواجه هستیم و علت آن عدم اعتماد تهیه‌کنندگان و سرمایه‌گذاران به کارهای تجربه نشده است.
 
او ادامه داد: ژانرهایی که این روزها در کشور بیشتر شاهد آن هستیم، غالباً کمدی و برخی زیرشاخه‌های ژانر اجتماعی هستند که در سینمای کشور امتحان پس داده اند؛ با این وجود بخشی از شانس‌ها برای تولید فیلم‌ها از بین می‌رود؛ در نتیجه وقتی سرمایه گذاری برای تولید فیلم انجام نمی‌شود و تهیه کننده‌ای مسئولیت فیلم در ژانرهایی که تاکنون تجربه نشده است را برعهده نمی‌گیرد، فیلمساز ناخودآگاه به سمت تولید فیلم‌هایی می‌رود که تاکنون تجربه شده و نتیجه گرفته است.
 
رشیدی افزود: عدم وجود امکانات کافی در زمینه جلوه‌های ویژه و طراحی صحنه از دیگر مشکلات فیلمسازان برای تولید فیلم سینمایی در ژانر وحشت است.
 
این کارگردان سینما با اشاره به فیلم سینمایی «نُه» که سال پیش اکران شده بود، عنوان کرد: فیلم سینمایی نُه را سال گذشته در سینمای هنر و تجربه در ژانر وحشت اکران کردم که در سبک اسلشر بود و تاکنون در کشور ساخته نشده بود و غالب فیلم هم شباهت زیادی به نمونه‌های خوب این ژانر داشت که نسبت به انتظار ما فروش خوبی را تجربه کرد.
 
او در پایان تصریح کرد: در تمام دنیا ژانر وحشت جزو ژانرهای پر مخاطب است؛ اما چون کار ما دانشجویی بود و نتوانستیم از شخصیت‌های شناخته شده در آن استفاده کنیم، از ابتدا آن را در سینمای هنر و تجربه اکران کردیم.