هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 مهر 1402
ساعت 19:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 16 آبان 1400 ساعت 17:18
يكشنبه 16 آبان 1400 17:11 ساعت
2021-11-7 17:18:43
شناسه خبر : 352504
کرمانشاه- معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه با اشاره به برنامه های دولت سیزدهم برای توسعه صادرات، گفت: افزایش ۲ برابری صادرات غیرنفتی از اهداف دولت سیزدهم است.
کرمانشاه- معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه با اشاره به برنامه های دولت سیزدهم برای توسعه صادرات، گفت: افزایش ۲ برابری صادرات غیرنفتی از اهداف دولت سیزدهم است.
گروه سیاسی-رجانیوز: مهدی صفری ظهر یکشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان کرمانشاه که در پایانه مرزی پرویزخان قصرشیرین برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اهداف دولت سیزدهم افزایش صادرات کالا و خدمات به سایر کشورها و افزایش حداقل ۲ برابری صادرات غیرنفتی به کشورهای همسایه طی چهار سال آینده است.
 
وی افزود: تحقق افزایش ۲ برابری صادرات غیرنفتی، رفع مشکلات صادرات و رایزنی با سایر کشورها برعهده وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
 
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه تصریح کرد: این سفر اولین سفر خارجی انتخاب شده برای بررسی مشکلات حوزه صادرات استان کرمانشاه است که طی بازدید مشکلات را مشاهده و توسط کارشناسان راه حل های برطرف کردن مشکلات مطرح شد.
 
صفری بیان کرد: صادرات حدود ۵۰ درصدی کالا و محصولات کشاورزی به کشور عراق بیانگر ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری پایانه‌های مرزی استان کرمانشاه است و با برنامه‌ریزی می‌توان در آینده نزدیک ارزش صادرات غیر نفتی را به سایر کشورها ۲ برابر کرد.
 
وی خاطر نشان کرد: با ایجاد زیرساخت‌های لازم در مرزها و اعطا تسهیلات می‌توان افزایش صادرات را به کشورهای همسایه محقق کنیم و در راستا توسعه زیرساخت‌ها و تأمین بودجه و اعتبار برای مرزها با وزیر راه و شهرسازی صحبت خواهد شد.
 
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه با اشاره به عدم موافقت کشور عراق برای حمل یکسره صادرات، گفت: کشور عراق به دلیل تأمین منافع خود و کامیون داران عراقی با موضوع حمل یکسره صادرات کالا به کشور خود موافقت نمی‌کند و راه اندازی شرکت حمل و نقل مشترک بین ایران و عراق به حل این موضوع کمک می‌کند.
 
صفری اضافه کرد: همان گونه که صادرات برای کشور دارای اهمیت است این موضوع برای سایر کشورها نیز حائز اهمیت بوده و باید شرایط را برای صادرات سایر کشورها فراهم کنیم زیرا باید منافع آنها نیز تأمین شود.
 
وی تصریح کرد: باید نیاز کشور برسی شود تا واردات با توجه به آن نیازمندها تأمین شود.