هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 02:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 15 آبان 1400 ساعت 14:57
شنبه 15 آبان 1400 14:41 ساعت
2021-11-6 14:57:51
شناسه خبر : 352429
روزنامه شرق در حالی جبهه پايداری را متهم به رفتار دوگانه در حمايت از مراجع می‌كند كه بررسی روند فعاليت‌ اين رسانه و جريانات همسو با آن نشان می‌دهد كه بر خلاف ادعايی كه مطرح می‌كند، سخن و عمل روزنامه شرق همخوانی ندارد.
روزنامه شرق در حالی جبهه پايداری را متهم به رفتار دوگانه در حمايت از مراجع می‌كند كه بررسی روند فعاليت‌ اين رسانه و جريانات همسو با آن نشان می‌دهد كه بر خلاف ادعايی كه مطرح می‌كند، سخن و عمل روزنامه شرق همخوانی ندارد.

گروه سیاسی-رجانیوز: جبهه پايداري انقلاب اسلامي ضمن گراميداشت يوم الله مبارزه با استكبار و سقوط لانۀ شيطان در ايران به دست جوانان انقلابي پيرو خط امام، در پاسخ به درج مطالبي تحت عناوين "پيوند نانوشته در حمله به مرجعيت" در شماره ۴۲۳۱ روزنامه شرق به تاريخ يكشنبه ۹آبان ماه ۱۴۰۰ و "جبهه پايداري بر سر موضع" در شماره ۴۱۳۲ اين روزنامه به تاريخ دوشنبه ۱۰آبان ۱۴۰۰، جهت تنوير افكار عمومي اقدام به صدور جوابيه ذيل مي‌نمايد؛ كه به شرح ذيل است:

 

جبهه پايداري فراتر از حزب سياسي، يک گفتمان است
متاسفانه روزنامه شرق در عملي كه مصداق بارز نسبت دادن كردار خود به ديگران است، يک رسانه مستقل انقلابي را به اجراي سياست‌هاي ديكته‌اي ديگران متهم مي‌كند!

 

اين مسئله نشان مي‌دهد كه اين روزنامه به مانند ديگر رسانه‌ها و جريان‌هاي همسو يا خود هيچ اطلاعي از مناسبات جريان انقلاب ندارد يا دست‌كم تلاش مي‌كند تا مردم چنين برداشتي داشته باشند.

 

اما  واقعيت اين است كه در جبهه انقلاب فارغ از هر نكته‌اي، آرمان‌ها و اهداف يكساني وجود دارد كه همه اعضاي اين جبهه تلاش مي‌كنند با سرلوحه قراردادن منويات رهبر معظم انقلاب به صورت آتش به اختيار از مسيري مطمئن ولو متفاوت به آن‌ها دست پيدا كنند. در جبهه انقلاب خبري از عاليجناب‌هاي رنگين پوش نيست كه تلاش كنند پادشاه اين جريان باشند ونظراتشان را به ديگران ديكته كنند.

 

نكته حائز اهميت بعدي كه روزنامه شرق و جريان حامي اش از آن غافل هستند ارزش قلم براي جبهه انقلاب است، قلم تا جايي ارزش دارد كه خداوند متعال در قرآن كريم به آن قسم مي‌خورد و جريان انقلاب حاضر به شكستن حرمت اين گوهر الهي نيست.

 

رسانه‌هاي جريان انقلاب شايد در بيان مسائل خود از زبان‌هاي مختلفي استفاده كنند اما به طور قطع همه آن‌ها پيرو گفتمان امامين انقلاب هستند كه آن‌ها نيز همواره تأكيد بر استكبارستيزي داشتند، بر اساس اين موارد جبهه پايداري تمام رسانه‌هاي انقلابي را نزديك به خود مي‌داند و تا زماني كه مروج گفتمان انقلاب باشند به حمايت از آن‌ها خواهد پرداخت اما اين به معناي خدشه وارد كردن به استقلال رسانه‌ها نيست، آن‌ها مجاز به بيان نقطه نظرات خود در چارچوب قوانين اسلامي هستند، لذا صراحتاً اعلام مي‌دارد كه رسانۀ انقلابي رجانيوز در هيچ مقطعي ارگان رسمي يا غير رسمي  جبهه پايداري انقلاب اسلامي نبوده است اما اين جبهه همانطور كه گفته شد مادامي كه چارچوب‌هاي گفتماني امامين انقلاب سرلوحه كار هر رسانه‌اي باشد، آن رسانه را به خود نزديك مي‌داند و اگر مواردي هم احياناً خلاف گفتمان عمل كند نسبت به آن عكس العمل نشان مي دهد.

 

بنابراين ادعاي شرق مبني بر اعمال سليقه جبهه پايداري در انتشار محتواي يك رسانه انقلابي به دور از اخلاق حرفه‌اي و اسلامي است.

 

خود گويي و خود خندي، عجب مرد هنرمندي!
روزنامه شرق در ادامه مطلب خود از هزينه مبلغ ۴۵۰ ميليون تومان براي فعاليت سياسي جبهه توسط دبيركل محترم آن سخن به ميان مي‌آورد و براي تضعيف جبهه  پايداري به فتواي دو تن از مراجع عظام تقليد در حرمت هزينه وجوه شرعي براي فعاليت سياسي اشاره مي‌كند كه مصداق تحريف واقعيت توسط اين رسانه است. درست مانند استفاده از تيتر چند سال قبل "امضاي كري تضمين است" كه منجر به مختل شدن دستگاه محاسباتي مردم و تحريف برجامي كه جز خسارت محض عايدي براي مردم نداشت.

 

متاسفانه اين شيوه غير اخلاقي در بين برخي رسانه‌هاي جريان موسوم به اصلاحات و اعتدال متداول شده است. در اين روش يك مهره تاثيرگذار از جريان همسو با خط تحريف، اتهامي را متوجه جريان مقابل خود مي‌كند و بعد از آن با اتكاء به همان اتهام ساختگي، بارها عمليات تخريبي رسانه اي ساماندهي مي‌شود.

 

اتهام هزينه خمس ۴۵۰ ميليوني دبيركل جبهه پايداري براي برنامه‌هاي سياسي، با همين شگرد رسانه اي صورت گرفته است. جهت استحضار ملت شريف ايران خاطرنشان مي‌‌دارد كه منشاء طرح چنين ادعايي به مناظرات سال‌هاي گذشته دو چهره انقلابي بر مي‌گردد كه يكي از حضار در آن برنامه صرفا به پرداخت خمس دبيركل محترم جبهه به حساب دفتر رهبر معظم انقلاب اشاره مي‌كند و نه هزينه كرد آن در موضوع انتخابات؛ اما روز بعد آقاي علي مطهري يكي از چهره هاي سياسي نزديك به روزنامه شرق در يك مناظره ديگر  در ادعايي كذب و مضحك از هزينه اين مبلغ براي انتخابات صحبت مي‌كند و سند اظهارات دروغش را به مناظره قبلي ذكر شده ارجاع مي دهد.

 

اين اتهام دروغ درحاليست كه پر واضح است اگر وجهي به عنوان خمس به حساب يكي از مراجع محترم تقليد پرداخت شده باشد عملا از يَد پرداخت كننده خارج شده، فلذا شائبه استفاده از مبلغ خمس براي اغراض سياسي كاملا باطل است و مطرح كردن مكرر چنين ادعاي كذبي، افترا و توهيني ديگر از سوي روزنامه شرق به ساحت مرجعيت محسوب ميگردد كه مستلزم جبران از سوي آن رسانه و چهره سياسي مذكور مي باشد. هزينه‌هاي سياسي جبهه پايداري به قدري شفاف بوده كه هرگز ابايي از بيان منشا آن نداشته است اما به روزنامۀ شرق توصيه مي‌كنيم، اكنون كه نگران منشاء هزينه‌هاي جريان‌هاي سياسي است، گزارشي تحقيقي از منشاء وثيقه چندهزار ميلياردي كه براي برادر رئيس جمهور سابق جهت رهايي از زندان تامين شد، يا ثروت افسانه‌اي وزراي دولت تدبير و اميد تهيه و منتشر كند تا شائبه سياسي كاري توسط اين رسانه در اذهان عمومي قوت نگيرد.

 

حمايت از مراجع يا جاه‌طلبي سياسي اصلاح‌طلبان
روزنامه شرق در حالي جبهه پايداري را متهم به رفتار دوگانه در حمايت از مراجع مي‌كند كه بررسي روند فعاليت‌ اين رسانه و جريانات همسو با آن نشان مي‌دهد كه بر خلاف ادعايي كه مطرح مي‌كند، سخن و عمل روزنامه شرق همخواني ندارد.

 

براي مثال بارها اين رسانه به تحريف و تقطيع سخنان بزرگان نظام دست زده است يا در حالي كه رهبر انقلاب برجام نافرجام را خسارت محض خواندند و از طرفي ايالات متحده نيز حاضر نيست تا تضمين دهد كه رفتار دونالد ترامپ را تكرار نكند همچنان به بزك كردن چهره غرب مي‌پردازد. در حالي كه محتمل ترين انگاره از تحليل رفتارهاي غرب، تلاش براي ورود بي‌قيد و شرط آمريكا به اين توافق است تا بعد از آن مكانيزم ماشه را فعال كند اما روزنامه شرق و جريان همسو با آن بدون ارائه هيچ توضيحي دربارۀ دستاوردهاي هشت سال ديپلماسي منفعلانۀ جريان اصلاحات و اعتدال همچنان تلاش دارند كه تنها راه نجات كشور را تسليم شدن در برابر شيطان بزرگ نشان دهد.

 

جاي سوال دارد كه چطور در حالي كه خون شهداي بزرگي همچون سليماني و فخري زاده از دست سردمداران كاخ سفيد مي‌چكد، منافع ايران تهديد مي‌شود، نهادهاي ايراني در آستانه دور جديد مذاكرات مورد تحريم قرار مي‌گيرند و رژيم صهيونيستي براي عمليات هزار چاقو مجوز دريافت مي‌كند، روزنامه شرق و رسانه‌هاي همسو تمام اهتمام خود را به خرج مي‌دهند تا همچون هشت سال گذشته مذاكره براي مذاكره، بدون دريافت هيچ تضمين مناسبي از طرف‌هاي بدعهد آمريكايي و اروپايي با چوب حراج زدن به منافع ملت ايران در جريان باشد‌ واين در حاليست كه گفتمان انقلابي همواره حفظ استقلال و عزت ملي را سرلوحه خود قرار داده و ساده لوحانه امضاها، لبخندها و دست‌هاي چدني مخفي شده در دستكش‌هاي مخملين را تضميني براي حفظ منافع ملت ايران نمي‌داند.

 

رفتار روزنامه شرق و برخي رسانه‌هاي همسو با آن نشان مي‌دهد كه بيش از شخصيت والاي آيت‌الله صافي گلپايگاني، فرصت به دست آمده جهت تخريب نيروهاي انقلابي اهميت دارد اگر جريان اعتدال و اصلاحات در رفتار خود صادق بود در مقاطع لازم از مراجع معظم تقليد حمايت مي‌كرد.

 

اين جريان در صورت اعتقاد راستين به جايگاه مراجع و علماي رباني نبايد مقابل توهين‌هاي گاه و بي‌گاه به بزرگاني مانند آيت‌الله بهجت و علامه مصباح يزدي، و غيره سكوت مي‌كرد.

 

ذكر اين نكته نيز حائز اهميت است كه جبهه پايداري همواره نسبت به رعايت شأن علماي رباني حساس بوده و در اين مورد تفاوتي بين آن‌ها قائل نيست، البته گفتگوي محترمانه و مباحثه فقهي و اسلامي مسئله ديگري است كه نه فقط مانع حفظ احترام نيست، بلكه موجب پويايي فقه شيعه نيز خواهد شد اما به نظر مي‌رسد روزنامه شرق با درج چنين مطالبي صرفاً به دنبال بهره‌برداري سياسي از سخنان بزرگان است. به ياد نداريم اين رسانه هيچ‌گاه نگراني علما و آيات عظام از وادادگي مقابل مستكبران را بازتاب داده باشد. به خصوص درباره نارضايتي اين بزرگان از عملكرد منفعلانۀ دولت قبل نشانه‌اي است از اينكه رعايت اصول حرفه‌اي اطلاع‌رساني در اين رسانه وجود ندارد!

وعده‌هاي انتخاباتي اعتدال و اصلاحات كه انقلابي‌ها عمل كردند!


ديگر مطلب خلاف واقع روزنامه شرق در گزارشات خود، انتقاد از عملكرد دولت نهم و دهم در مواجهه با نظرات مراجع معظم دربارۀ مسائلي مانند منع ورود بانوان به ورزشگاه‌ها و تك جنسيتي كردن دانشگاه‌ها همينطور نسبت دادن عملكرد اين دولت‌ها به جبهه پايداري است.

 

متاسفانه جريان اصلاحات و اعتدال با ميدان داري رسانه‌هايي مانند شرق سياست يك بام و دو هوا را در پيش گرفته‌اند با وجود اين كه در دوره‌هاي اخير انتخابات رياست جمهوري نامزدهاي مورد حمايت آن‌ها با طرح كليد واژه‌هايي مانند «پيامك وحشت»، «ديوار كشي ميانۀ پياده رو» و «ورود زنان به ورزشگاه» سعي كردند تا نظر مردم را جلب كنند، اين رسانه با مغتنم شمردن فرصت، جهت تخريب جبهۀ انقلاب به حضور زنان در ورزشگاه و تسهيل اين امر توسط دولت نهم و دهم متوسل مي‌شود. جاي تأسف دارد كه اين جريان حساب ويژه‌اي روي فراموش شدن حقايق در گذر زمان باز كرده است و عليرغم اينكه زمان كوتاهي از طرح وعده‌هاي پوپوليستي افزايش امتيازات زنان براي حضور در جامعه توسط نامزدهاي مورد حمايت آن‌ها در انتخابات مي‌گذرد به تخريب جبهه انقلاب و تفرقه افكني مي‌پردازد. جالب‌تر اين‌كه مجلس انقلابي يازدهم اخيرا طرح حضور بانوان در ورزشگاه را اعلام وصول كرده است تا بار ديگر نيروهاي انقلاب در عمل پيگير وعده‌هايي باشند كه سال‌ها جريان اصلاحات و اعتدال صرفاً با طرح آن‌ها به كاسبي سياسي در كشور پرداخته است.

 

جبهه واحد انقلاب كابوس غرب‌گرايان
مسئله بعدي تلاش واضح اين رسانه براي ايجاد تفرقه بين طيف‌هاي مختلف اصولگرايي و انقلابي به بهانۀ اختلاف نظرهاي موردي است. بعد از اتفاقات اخير به وضوح شاهد تلاش روزنامه شرق براي القاء افتراق بين اعضاء جبهه انقلاب بوديم. حال آنكه جبهه انقلاب تحت لواي رهبري معظم انقلاب و منويات ايشان يكپارچه و متحد عمل خواهد كرد.

 

حمايت از گفتمان اصيل انقلابي
نكته آخر اين كه روزنامه شرق در گزارش‌هاي خود از اختلاف جبهۀ پايداري با دولت نهم و دهم ياد كرده است تا جنين القاء كند كه اين جبهه با كسي سر سازگاري ندارد. اما واقعيت اين است كه جبهه پايداري با تمام ظرفيت خود از نيروهائي كه وفادار به آرمان‌هاي امامين انقلاب باشند حمايت خواهد كرد ولي اگر انحرافي از راه انقلاب در آن‌ها ديده شود بدون واهمه و تعصبات حزبي نسبت به عواقب آن هشدار مي‌دهد و با آن مبارزه مي‌كند كه اين روش بر خلاف رويه روزنامه شرق و رسانه‌هاي همسو با آن است كه عليرغم عملكرد فاجعه بار دولت گذشته سعي در تطهير انحرافات آن دارند و بخش بزرگي از توان خود را صرف بازتوليد كاريزماي رئيس و مديران دولت قبل مي‌كند. اين روزنامه حتي از ايجاد تشكيك در احكام قضايي مديران اقتصادي فاسد دولت گذشته كه اخيرا اعلام شد نيز ابايي ندارد!

 

در آخر اميدواريم تمام رسانه‌ها ضمن رعايت عدالت و اخلاق رسانه‌اي صرفاً براي از ميدان به در كردن جريان رقيب با بلندگوهاي خارج نشين همصدا نشوند و انسجام كشور را تضعيف نكنند .

 

به اميد اينكه تقوا و عدالت در گفتار و كردار سرلوحه عملكرد همه ما باشد.

جبهه پايداري انقلاب اسلامي