هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 31 شهريور 1402
ساعت 05:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 13 آبان 1400 ساعت 15:57
پنجشنبه 13 آبان 1400 15:53 ساعت
2021-11-4 15:57:27
شناسه خبر : 352402
القواسمی اسیر فلسطینی ۱۰۵ روز است که در اعتراض به بازداشت اداری دست به اعتصاب غذا زده و اکنون به دلیل وخامت وضعیت جسمانی در بیمارستان است.
القواسمی اسیر فلسطینی ۱۰۵ روز است که در اعتراض به بازداشت اداری دست به اعتصاب غذا زده و اکنون به دلیل وخامت وضعیت جسمانی در بیمارستان است.
گروه بین الملل-رجانیوز: وضعیت سلامتی و حال عمومی «مقداد القواسمی»، اسیر فلسطینی بسیار وخیم اعلام شده است. المیادین در این خصوص نوشته این اسیر فلسطینی از سه ماه پیش در یکی از زندان‌های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده است.
 
«ایمان بدر» مادر «مقداد القواسمی» اسیر دربند صهیونیست‌ها که از ۹۴ روز پیش اعتصاب غذا کرده، وضعیت سلامی پسرش را وخیم توصیف و خاطرنشان کرد که مدیریت بیمارستان رژیم صهیونیستی وی را در تنگنا قرار داده و او را از تماس با هر فردی منع کرده است.
وی با انتشار یک نوار ویدئویی گفت: وضعیت سلامتی مقداد بسیار بد است و امروز در دیدار با او احساس کردم که بدنش سرد و رنگ چهره اش زرد شده است.
 
 
مادر القواسمی افزود: اداره بیمارستان با مقداد مانند اسیر رفتار و او را از بسیاری از حقوق خود محروم می‌کند.
پیشتر کمیته رسیدگی به امور اسرای فلسطینی نیز طی بیانیه‌ای در خصوص تشدید اقدامات صهیونیست‌ها علیه اسرای جهاد اسلامی اعلام کرد که نظامیان صهیونیست، اسرای جهاد اسلامی را در سلول‌های انفرادی نگه داشته‌اند و شکنجه می‌کنند و همین مسأله موجب اعتراض اسرا شده و برای توقف این امر، دست به اعتصاب غذا می‌زنند.
 
پس از فرار شش اسیر فلسطینی از زندان فوق امنیتی «جلبوع» در ششم سپتامبر گذشته و ضربه وارد شده به ساختار امنیتی رژیم صهیونیستی، این رژیم اقدامات سخت‌گیرانه علیه اسرای فلسطینی به ویژه اسرای جهاد اسلامی را تشدید کرده است.
 
 
همچنین «عوفر کاسیو» تنها عضو یهودی لیست مشترک عربی در پارلمان رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه از گانتس خواسته تا به تصویری که از القواسمی منتشر شده و نشان می‌دهد که او به شدت لاغر شده و وضعیت جسمی مساعدی ندارد خوب نگاه کند.
 
وی، وزیر امنیت رژیم صهیونیستی را مسؤول جان القواسمی دانسته و خواستار آزادی فوری او شده است. کاسیو گفت: تکرار می‌کنم که القواسمی در وضعیت بسیار غم انگیز و خطرناکی بین مرگ و زندگی قرار گرفته و همه اینها در نتیجه آزار و اذیت علیه او بوده است.
 
این عضو پارلمان رژیم صهیونیستی خطاب به گانتس گفت: از شما می‌خواهم که فوراً از تعقیب قضایی القواسمی دست بردارید و بدون تهدید به دستگیری مجدد، او را آزاد کنید.
 
القواسمی اسیر فلسطینی ۱۰۵ روز است که در اعتراض به بازداشت اداری دست به اعتصاب غذا زده و اکنون به دلیل وخامت وضعیت جسمانی در بیمارستان است.
 
 
 
پیش‌تر هیأت امور اسرای فلسطینی اعلام کرده بود، بازداشت اداری (بدون محاکمه) نقض قوانین حقوق بشری است که بر اساس آن اسیر حق دارد دلیل بازداشت خود را بداند؛ اما رژیم اشغالگر مخالف آن است.
 
بر اساس این گزارش، حدود ۵۴۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر در بازداشت اداری هستند و از اتهامات و زمان آزادی خود اطلاعی ندارند.
 
به گزارش منابع رسمی فلسطین، اکنون چهار هزار و ۶۵۰ فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند که ۱۸۰ نفر از آنان کودک هستند.