هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 دى 1400
ساعت 11:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 9 آبان 1400 ساعت 16:05
يكشنبه 9 آبان 1400 16:00 ساعت
2021-10-31 16:05:17
شناسه خبر : 352242
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برخی مشکلات و محرومیت‌ها در استان تهران گفت: تهران به ولنجک و سوهانک و نیاوران و لواسان خلاصه نمی‌شود؛ استان تهران، بهارستان، مرتضی‌گرد و اسلامشهر و پیشوا، دولتخواه و چهاردانگه هم دارد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برخی مشکلات و محرومیت‌ها در استان تهران گفت: تهران به ولنجک و سوهانک و نیاوران و لواسان خلاصه نمی‌شود؛ استان تهران، بهارستان، مرتضی‌گرد و اسلامشهر و پیشوا، دولتخواه و چهاردانگه هم دارد.
 
 به گزارش رجانیوز، مالک شریعتی نیاسرنماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه علنی امروز و در تذکر شفاهی، با اشاره به برخی مشکلات استان تهران و کلانشهر تهران اظهار داشت: برخی تصور می‌کنند استان تهران، شهر تهران و حاشیه پایتخت، هیچ مشکل و محرومیتی ندارد و تصور می‌کنند که نمایندگان تهران نیز اشرافی به معضلات حوزه انتخابیه خود ندارند، در حالی که تهران به ولنجک و سوهانک و نیاوران و لواسان خلاصه نمی‌شود؛ استان تهران، بهارستان، مرتضی‌گرد و اسلامشهر و پیشوا، دولتخواه و چهاردانگه هم دارد.
 
وی با اشاره به وجود برخی جلوه‌های محرومیت در استان تهران گفت: با وجود اقدامات خوبی که در زمینه محرومیت‌زدایی انجام شده،، اما برخی از سیاست‌های غلط اقتصادی موجب افزایش محرومیت شده، به گونه‌ای که اثر کار‌های جهادی از بین رفته است.
 
عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس تصریح کرد: برخی از مناطق جنوب و حاشیه تهران از ساخت و ساز غیرمجاز، فقدان لوله‌کشی آب و گاز و تکمیل تصفیه‌خانه باقرشهر رنج می‌برند.
 
شریعتی با بیان اینکه استان تهران از عدم تکمیل زنجیره حمل و نقل ریلی، جاده‌های ناایمن و ترافیک سنگین در جاده‌های اصلی و مواصلاتی رنج می‌برد، اظهار داشت: ما به عنوان نمایندگان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس وظیفه داریم معضلات تهران را از رئیس جمهور محترم، استانداری و شهرداری پیگیری کنیم.
 
وی افزود: خوشخبتانه پس از انتخابات 1400، دولت مردمی و شهردار انقلابی و استاندار جوان گام دومی به کمک مجلس انقلابی آمده اند. در یک ماهه اخیر جلسات متعددی با هدایت رئیس مجمع نمایندگان استان تهران برای پیگیری مسائل تهران با رئیس جمهور و استاندار و شهردار برگزار شده است که ادامه خواهد یافت.
 
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اعضای مجمع نمایندگان تهران هم به شهرداری امیدوار هستند و هم به استانداری و دولت؛ خوشبختانه دولت محترم قول داده که بدهی‌های شهرداری تهران را پرداخت کند تا حمل و نقل سامان یابد، از طرفی استانداری قول داده تا نسبت به حل مسائل اجتماعی و نظیر آن اقدام کند. همچنین شهردار تهران نیز قول داده که با همکاری نمایندگان و شورای اسلامی شهر، چه از طریق فراکسیون مدیریت شهری و چه از طریق کمیسیون شوراها، مسائل را دنبال و حل کند. ما نمایندگان نیز تمامی این مسائل را پیگیری خواهیم کرد تا چهره تهران نیز از محرومیت زدوده شود.