هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 دى 1400
ساعت 12:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 9 آبان 1400 ساعت 16:04
يكشنبه 9 آبان 1400 16:00 ساعت
2021-10-31 16:04:28
شناسه خبر : 352241
آخرین گزارش ستاد مقابله با کرونا در روسیه حاکی از افزایش بی‌سابقه شمار بیماران کرونایی در روسیه است که بر اساس آن در شبانه روز اخیر ۴۰ هزار و ۹۹۳ نفر به این بیماری مبتلا شده اند.
آخرین گزارش ستاد مقابله با کرونا در روسیه حاکی از افزایش بی‌سابقه شمار بیماران کرونایی در روسیه است که بر اساس آن در شبانه روز اخیر ۴۰ هزار و ۹۹۳ نفر به این بیماری مبتلا شده اند.
 
به گزارش رجانیوز، ستاد مقابله با کرونا در روسیه امروز (یکشنبه) اعلام کرد که در شبانه روز اخیر ۴۰ هزار و ۹۹۳ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند و شمار افرادی که به این بیماری در روسیه مبتلا شده به ۸ میلیون و ۵۱۳ هزار نفر رسید.
 
در شبانه روز اخیر، بیشترین شمار بیماران در سطح روسیه در سن پترزبورگ ثبت شده است و پس از آن استان‌های مسکو و سامارا قرار داشتند.
 
در زمان حاضر ۹۱۶ هزار و ۷۱۳ نفر از بیماران، بشدت بیمار هستند و در بیمارستان‌های روسیه بستری می‌باشند.
 
در شبانه روز اخیر ۱ هزار و ۱۵۸ نفر در روسیه بر اثر کرونا جان سپرده اند و حدود یک هفته است که این آمار بالای ۱۰۰۰ نفر قرار دارد که نگرانی شدید مقام‌های روسیه را برانگیخته است.
 
تاکنون در روسیه ۲۳۸ هزار و ۵۳۸ نفر بر اثر بیماری کرونا جان سپرده اند که ۲.۸ درصد کل افراد مبتلا به این بیماری را تشکیل می‌دهد.
 
دولت روسیه برای مقابله با کرونا محدودیت‌ها و تدابیری را وضع کرده است و مسئولین روسیه امیدوارند این تدابیرموثر واقع شود و تعداد بیماران و فوتی‌های کرونایی کاهش بیابد.
 
۱۰ روز تعطیل عمومی در روسیه که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه برای مقابله و متوقف کردن سیر تصاعدی همه گیری کرونا اعلام کرده بود، از دیروز شنبه آغاز شده و تا یکشنه هفته آینده ادامه خواهد داشت ...
 
 تعطیلات عمومی روسیه که از امروز شنبه ۳۰ اکتبر در این کشور آغاز شد تا روز نهم اکتبر ادامه خواهد یافت.
 
رئیس جمهوری روسیه هفته گذشته به دنبال سیر تصاعدی شمار بیماران کرونایی و افرادی که بر اثر این بیماری در روسیه جان خود را از دست می‌دهند این تعطیل عمومی در روسیه را اعلام کرد.
 
تمام مراکز تفریحی و آموزش ورزشی در روز‌های تعطیل عمومی تعطیل خواهند بود.
 
مراکز تجاری و فروشگاه‌های کفش و لباس و لوازم تزیینی، آرایشگاه ها؛ پاساژها، تئاتر‌ها و سینما‌ها در روز‌های تعطیل کرونا بسته خواهند بود و فروشگاه‌هایی که مایحتاج عمومی و مواد غذایی عرضه می‌کنند با رعایت تدابیر پیشگیری به فعالیت تجاری خود ادامه می‌دهند.
 
دانشگاه‌ها و کالج‌ها در روسیه هم موظف شده اند تا دروس را از طریق آموزش مجازی تدریس کنند، اما با این وجود در برخی مناطق ازجمله استان مسکو، دانشگاه‌ها بطور کامل تعطیل شده اند.
 
در یک هفته آینده علاوه بر فروشگاه‌های مواد غذایی، مراکز درمانی و پزشکی، مراکز امنیتی و پلیس به کار خود ادامه می‌دهند و در اماکن عمومی بر تردد مردم نظارت خواهد شد و افراد بالای ۶۰ سال محدودیت تردد خواهند داشت.
 
این طبقه از مردم حتما باید برای خروج از خانه کد‌های ویژه در گوشی‌های همراه خود داشته باشند و افرادی که واکسن زده باشند یا فاقد بیماری‌های مزمن باشند چنین کد‌هایی را که به کیوآر-کد معروف است می‌توانند دریافت کنند.
 
براساس اطلاعات رسانه‌های روسیه، برای کنترل رعایت این محدودیت از سوی مردم، از دوربین‌های فیلمبرداری مدار بسته در اماکن عمومی و نیز در مواردی از پهپاد‌ها بر فراز مراکز تفریحی و تفرجگاه‌ها استفاده می‌شود.