هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 9 آبان 1400 ساعت 14:01
يكشنبه 9 آبان 1400 13:56 ساعت
2021-10-31 14:01:35
شناسه خبر : 352220
رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: درصدد تقویت بخش‌های اقتصادی وزارت خارجه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برآمده ایم.
رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: درصدد تقویت بخش‌های اقتصادی وزارت خارجه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برآمده ایم.
 
به گزارش رجانیوز، سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر امور مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه دیدار و گفتگو کرد.
 
محمد در این دیدار که مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه نیز حضور داشت با اشاره به آخرین تحولات و پیشرفت‌های مناطق آزاد تجاری و اقتصادی کشور ظرفیت‌های فراوان موجود و زمینه‌های گسترده همکاری و سرمایه گذاری در این مناطق را بر شمرد و ضمن تشکر از تلاش‌های وزارت امور خارجه خواستار مساعدت بیش از پیش وزارت امور خارجه برای ایجاد و گسترش همکاری با دیگر کشورها جهت حضور فعال و سرمایه گذاری در این مناطق شد.
 
امیرعبداللهیان یکی از مهمترین اهداف سیاست خارجی دولت سیزدهم را بسط و گسترش همه جانبه مناسبات اقتصادی و تجاری با دیگر کشورها بویژه کشورهای همسایه دانست و افزود: با توجه به برنامه ارایه شده به مجلس شورای اسلامی مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های دستگاه دیپلماسی کشور برای ارتقای همکاری‌های اقتصادی با دیگر کشورها در صدد تقویت بخش‌های اقتصادی وزارت خارجه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برآمده‌ایم.
 
وی با اشاره به علاقه مندی برخی کشورها برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری و اقتصادی کشور از جمله ظرفیت‌های فراوان در میان ایرانیان عزیز خارج از کشور بر آمادگی کامل وزارت خارجه در تقویت همکاری‌ها و جذب سرمایه خارجی در مناطق آزاد تاکید کرد.