هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 28 دى 1400
ساعت 01:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 9 آبان 1400 ساعت 12:55
يكشنبه 9 آبان 1400 12:46 ساعت
2021-10-31 12:55:20
شناسه خبر : 352210
پلیس شهر ساکرامنتو در ایالت کالیفرنیا می‌گوید طی تیراندازی در یک مهمانی بزرگ هالووین، دو نفر کشته و پنج نفر زخمی شدند.
پلیس شهر ساکرامنتو در ایالت کالیفرنیا می‌گوید طی تیراندازی در یک مهمانی بزرگ هالووین، دو نفر کشته و پنج نفر زخمی شدند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از دانشجو، رسانه‌های آمریکایی شامگاه شنبه (به وقت محلی) از وقوع تیراندازی در شهر «ساکرامنتو» واقع در ایالت کالیفرنیا خبر دادند.
 
کلانتر ساکرامنتو در این‌باره گفت که طی تیراندازی در یک مهمانی بزرگ هالووین در نزدیکی مزارع فوت هیل، دو نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.
 
طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی، پلیس این شهر طی بیانیه‌ای اعلام کرد که مأموران کلانتری برای بازرسی از منطقه‌ای که در آن صد‌ها نفر برای مهمانی هالووین جمع شده بودند، اعزام شدند.
 
سخنگوی اداره پلیس ساکرامنتو تایید کرد که تیراندازی در یک سالن مهمانی رخ داده است.
 
به نوشته رسانه‌های آمریکایی، مأموران پلیس سه مرد را پیدا کردند که با شلیک گلوله زخمی شده بودند. دو نفر هم در محل حادثه جان‌باخته اعلام شدند و نفر سوم با جراحات شدید، اما در وضعیت پایدار به بیمارستان منتقل شد.
 
پلیس ساکرامنتو می‌گوید اطلاعاتی در مورد مظنونان احتمالی در دسترس نیست و ضارب یا ضاربان هنوز بازداشت نشده‌اند.
 
آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در سراسر این کشور منجر می‌شود و تعدادی نیز در این حوادث جان خود را از دست می‌دهند و زخمی می‌شوند، اما با این حال، به دلیل قدرت لابی سلاح در ایالات متحده، کنگره آمریکا تاکنون حاضر به تصویب قوانینی برای محدود کردن حمل سلاح در این کشور نشده است.
 
مقایسه آمار‌های خشونت با سلاح میان آمریکا و کشور‌های دیگر جهان ایالات متحده را کشوری کاملاً استثنایی نشان می‌دهد: در این کشور نرخ وقوع تیراندازی‌های خشونت‌بار از هر کشور دیگر در دنیا بیشتر است؛ با آنکه آمریکا حدود ۵ درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند نزدیک به ۳۱ درصد از کسانی که مرتکب کشتار‌های جمعی با سلاح می‌شوند را در خود جای داده است.
 
علاوه بر این، آمار‌های مرکز تحقیقات کنگره آمریکا نشان می‌دهد آمریکایی‌ها صاحب حدود نیمی از (۴۸٪) از کل ۶۵۰ میلیون قبضه سلاح غیرنظامی موجود در سراسر دنیا هستند.