هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 8 آبان 1400 ساعت 10:29
شنبه 8 آبان 1400 09:34 ساعت
2021-10-30 10:29:29
شناسه خبر : 352140
سرپرست مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در خصوص یک ابهام در مورد رنگ‌بندی شهرهای کشور در سال گذشته و امسال توضیحاتی ارائه کرد.
سرپرست مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در خصوص یک ابهام در مورد رنگ‌بندی شهرهای کشور در سال گذشته و امسال توضیحاتی ارائه کرد.
 
به گزارش رجانیوز، علی شریفی زارچی، در پاسخ به این پرسش در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر اینکه با مقایسه نقشه رنگ‌بندی و تعداد ابتلاء و مرگ سال گذشته و امسال، چرا مهر ۹۹ همه نقشه قرمز بود ولی الان بیشتر نقشه زرد و آبی است، گفت: مهر ۹۹ روند بستری در اکثر شهرها شدیداً صعودی و به سمت قله موج سوم بود، بنابراین اکثر نقاط قرمز بود، اما در حال حاضر از قله خیز پنجم گذشته‌ایم و روند بستری در اکثر نقاط کاهشی است، لذا بیشتر شهرها زرد و آبی هستند.
 
وی با بیان اینکه همچنان بعضی از شهرهای بزرگ مثل تهران، کرج، تبریز، ارومیه و اصفهان نارنجی هستند و آمار بالای ابتلاء و فوت هم دقیقاً به همین خاطر است، گفت: یک شهر پرجمعیت در وضعیت نارنجی می‌تواند به اندازه ده‌ها شهر کم جمعیت، بیمار داشته باشد.
 
سرپرست مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت تاکید کرد: نقشه تماماً قرمز منتشر شده ربطی به اپلیکیشن ماسک ندارد. ماسک از ابتدا به هر شهرستان یک رنگ می‌دهد در صورتی که اگر دقت کنید نقشه منتشر شده، هر استان را یک رنگ و قرمز کرده است در حالی که در نقشه‌های ماسک هیچ گاه کل کشور تماماً قرمز نشده است.