هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 16 بهمن 1401
ساعت 10:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 8 آبان 1400 ساعت 04:34
شنبه 8 آبان 1400 04:30 ساعت
2021-10-30 04:34:39
شناسه خبر : 352133
طرح پرسش فرزندان معنوی شما ناظر به اصولی بود که میراث گرانبهای امام خمینی و گنجینه بیانات امام خامنه‌ای حفظه الله در اختیار ما قرار داده است.
طرح پرسش فرزندان معنوی شما ناظر به اصولی بود که میراث گرانبهای امام خمینی و گنجینه بیانات امام خامنه‌ای حفظه الله در اختیار ما قرار داده است.
حضور محترم مرجع تقلید جهان تشیع
سلام علیکم
 
روزهای پر التهاب اخیر به گفتگوهایی گذشت که بعضا به رسم مباحثات طلبگی با فراز و فرودهایی همراه بود. ما همواره از بزرگان دین آموخته‌ایم که جز به حق سر خم نکنیم و در اصول اعتقادی جز به راه دلیل و استدلال نرویم. ما با کسانی که در تمام سال‌های پس از انقلاب هیچ نسبتی با جریان فقاهت نداشتند، روی سخن نداشته و نداریم. تلخی پرسش ما نه از روی بی‌اعتنایی به جایگاه فقه و فقاهت در نظام اسلامی، که برخاسته از دغدغه‌ای انقلابی و ناظر بر سوءاستفاده‌های بیگانگان و دشمنان دین و ملت بود.
 
حضرت آیت‌الله صافی؛
طرح پرسش فرزندان معنوی شما ناظر به اصولی بود که میراث گرانبهای امام خمینی و گنجینه بیانات امام خامنه‌ای حفظه الله در اختیار ما قرار داده است.
 
صحبت از این بود که مبادا ستون مستحکم استکبارستیزی ملت مقاوم ایران با هجمه حملات «جریان تحریف» متزلزل شود. خدای متعال در این میان شاهد است که چقدر بر ظرافت‌ها در نگارش و نوشتار مراقبت شد که مبادا طرح پرسشی هر چند انتقادی، خدشه‌ای به حریم حیاتی مرجعیت وارد نسازد.
 
به هر روی، «جریان تحریف» که در کمین فرصتی برای اختلال در دستگاه محاسباتی ملت ایران نشسته، از گرد و غبار برخاسته از ماجرا به طمع افتاد و رسانه‌هایی که کارنامه سیاه آنان در اهانت به مقدسات و ارزش‌های دینی و مذهبی از ذهن مردم پاک نخواهد شد، فرصت را برای ماهی‌گیری از شرایط ایجاد شده مناسب دیدند.
 
حضرت آیت‌الله؛
طی روز جمعه تلاش‌های فراوانی شد تا اساتید به نام حوزه علمیه و حتی برخی از مراجع عظام در این ماجرا وارد شده و خوراک چند روزه برای رسانه‌های دشمن فراهم شود. جریان بدخواه انقلاب اسلامی، حجم زیادی از پیام‌ها را برای تحریک اساتید حوزه و موضع‌گیری آنان در روز شنبه تدارک دیده است.
 
البته بیان این سخنان در محضر شما زیره به کرمان بردن است و حضرتعالی نیز که از یک سو ستاره‌ای درخشان در علم و فقاهت و از سوی دیگر جزو یاران دیرین نظام اسلامی و عهده‌دار مسئولیت‌های خطیری چون دبیری شورای نگهبان با حکم حضرت امام(ره) بوده‌اید، بهتر از ما به این جریانات واقف بوده و بصیرت خود در خنثی‌سازی این نقشه‌ها را بارها به نمایش گذاشته‌اید.
 
با توجه به شرایط خطیر کشور و به جهت حفظ ثبات روحی و آرامش روانی افکار عمومی، فرزندان معنوی شما در این رسانه ضمن ابراز ارادت خالصانه خود به محضر شما که حقا مصداق بارز مرجعیت انقلابی و زمان‌شناس هستید، در همین سحرگاه روز شنبه نقطه پایانی بر این گفتگوها قرار داده و همه موافقان و مخالفان را به حفظ انسجام ملی برای عبور از توطئه بدخواهان توصیه می‌کنیم.
 
دوام عمر با عزت حضرتعالی را از خداوند متعال خواستاریم.
 
اللَّهُمَّ إِنَّكَ تَعْلَمُ أَنَّهُ لَمْ يَكُنِ الَّذِي كَانَ مِنَّا مُنَافَسَةً فِي سُلْطَانٍ وَ لَا الْتِمَاسَ شَيْءٍ مِنْ فُضُولِ الْحُطَامِ، وَ لَكِنْ لِنَرِدَ الْمَعَالِمَ مِنْ دِينِكَ وَ نُظْهِرَ الْإِصْلَاحَ فِي بِلَادِكَ، فَيَأْمَنَ الْمَظْلُومُونَ مِنْ عِبَادِكَ وَ تُقَامَ الْمُعَطَّلَةُ مِنْ حُدُودِكَ.
خدايا تو مى‌دانى كه آنچه انجام داديم نه برای رغبت به قدرت بود و نه برای زياده‌خواهى از مال بى‌ارزش دنيا، بلكه خواستیم نشانه‌هاى دين تو را به جای خود بازگردانيم و برنامه اصلاح را در شهرهايت آشكار كنيم، تا بندگان ستم‌كشيده‌ات ايمنى يابند و حدود معطّل شده‌ات اقامه گردد.