هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 مهر 1402
ساعت 21:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 4 آبان 1400 ساعت 13:16
سه شنبه 4 آبان 1400 12:53 ساعت
2021-10-26 13:16:19
شناسه خبر : 352007
جلسه ای فوری درباره اختلال سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در حال برگزاری است که به محض پایان یافتن جلسه اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.
جلسه ای فوری درباره اختلال سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در حال برگزاری است که به محض پایان یافتن جلسه اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.
گروه سیاسی-رجانیوز: امروز در برخی از جایگاه‌های سوخت تهران با اخلال مواجه شد و برای مردم ایجاد مشکل کرد. این مشکل به سرعت به سایر جایگاه‌ها و استان‌های دیگر نیز سرایت کرد.
 
به گزارش رجانیوز؛ در همین خصوص مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت با اشاره به جزئیات اخلال در سامانه کارت سوخت گفت: اطمینان را می‌دهیم که مشکلی برای سهمیه‌های سوخت هم وطنان ایجاد نمی‌شود و سهمیه‌ها بدون مشکل حفظ خواهد شد.
 
علی فروزنده  در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مشکل فنی در سامانه کارت سوخت اتفاق افتاده است. 
 
وی با بیان اینکه سوخت گیری در جایگاه سوخت با مشکل مواجهه نیست، ادامه داد: شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی سامانه کارت سوخت را از مدار خارج کرده اند.
 
فرورنده افزود: مردم میتوانند از پمپ بنزین‌ها سوخت گیری بنزین را با قیمت آزاد استفاده کنند.
 
وی تصریح کرد: این اطمینان را می‌دهیم که مشکلی برای سهمیه‌های سوخت هم وطنان ایجاد نمی‌شود و سهمیه‌ها بدون مشکل حفظ خواهد شد.
 
فروزنده بیان کرد: کارشناسان شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در حال بررسی و رفع مشکل فنی ایجاد شده هستند لذا به محض حل شدن مشکل به اطلاع رسانی به هموطنان انجام خواهد شد.
 
براساس گزارش‌های مردمی در سامانه دریافت کارت سوخت پمپ بنزین‌ها اخلال گزارش شده است.
همچنین سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از تشکیل جلسه فوری برای حل مشکل پیش آمده خبر داده است.هنوز علت مشکل اعلام نشده است.
 
طبق اعلام رئیس صنف جایگاه‌داران سوخت کشور مشکل احتمالا نرم افزاری است و سیستم کارت سوخت، کارت‌ها را نمیخواند، اما امکان سوخت گیری بنزین آزاد سه هزار تومانی بصورت دستی و نفت گاز ۶۰۰ تومانی فراهم است.
 
فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران هم گفت: جلسه ای فوری درباره اختلال سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در حال برگزاری است که به محض پایان یافتن جلسه اطلاع رسانی عمومی خواهد شد. تا این لحظه دلیل این مشکل مشخص نشده است.