هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 30 دى 1400
ساعت 05:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 4 آبان 1400 ساعت 11:51
سه شنبه 4 آبان 1400 11:42 ساعت
2021-10-26 11:51:20
شناسه خبر : 352002
طالبان از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص وحدت بیشتر بین سنی‌ها و شیعیان در افغانستان استقبال کرد.
طالبان از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص وحدت بیشتر بین سنی‌ها و شیعیان در افغانستان استقبال کرد.
 
به گزارش رجانیوز، همزمان با هفته وحدت و تاکید بر وحدت شیعه و سنی، طالبان از سخنان اخیر رهبر انقلاب در خصوص وحدت شیعه و سنی در افغانستان استقبال کرده است.
 
محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در توئیتی نوشت: طالبان از سخنان آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران که خواستار وحدت بیشتر بین سنی‌ها و شیعیان در افغانستان شده‌اند، استقبال می‌کند.
 
وی افزود: ان‌شاءلله توطئه دشمنان برای شکستن وحدت شیعه و سنی خنثی خواهد شد.
 
پیش از این رهبر انقلاب اسلامی گفته بود که انفجار‌های افغانستان نتیجه اختلاف‎‌افکنی بین شیعه و سنی است.
 
وی گفت: علت اینکه ما در جمهوری اسلامی بر وحدت مسلمین زیاد تأکید می‎‌کنیم، این است که امروز مرتّباً تلاش می‌شود که بین فِرق مسلمین، بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد بشود، شما ملاحظه کنید در ادبیات سیاسی آمریکا مسئله‌ی سنی بودن و شیعه بودن چند سال است که وارد شده؛ با اینکه آن‌ها با اصل اسلام مخالفند، دشمنند. اما مسئله شیعه و سنی را رها نمی‎کنند.
 
رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: وحدت و اتحاد مسلمان‌ها یک امر تاکتیکی نیست که بعضی خیال کنند حالا به خاطر شرائط خاصی ما بایستی باهمدیگر متحد باشیم، نه یک امر اصولی است. هم‌افزایی مسلمان‌ها لازم است؛ اگر مسلمان‌ها متحد باشند هم‌افزایی می‌کنند، همه‌شان قوی می‌شوند. اتحاد مسلمانان یک فریضه قطعی قرآنی است.
 
ایشان تصریح کردند: ملاحظه هم می‎‌کنید دست‌آموز‌های آمریکا در هر جای دنیای اسلام بتوانند فتنه ایجاد می‎‌کنند. نزدیکترین نمونه‌اش همین حوادث تأسف‌بار و گریه‌آور افغانستان در این دو جمعه‌ی گذشته است که مسجد مردم و مسلمان را، در حال نماز منفجر کردند. چه کسی منفجر می‎‌کند؟ داعش. داعش کیست؟ داعش همان مجموعه‌ای است که آمریکایی‌ها - همین گروه دموکرات آمریکا - صریحاً گفتند که این را ما به وجود آوردیم، البته حالا نمی‎‌گویند و انکار می‎‌کنند.
 
به گزارش فارس، در دو انفجار جداگانه بر مساجد شیعه در افغانستان، بیش از ۱۰۰ تن شهید شدند و گروه تروریستی داعش مسئولیت این دو حمله مرگبار را برعهده گرفته است.