00/8/3 - 16:01 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 351961
وزارت بهداشت عراق نسبت به وقوع موج چهارم کرونا در این کشور هشدار داد و از عراقی‌ها خواست که واکسن بزنند.
وزارت بهداشت عراق نسبت به وقوع موج چهارم کرونا در این کشور هشدار داد و از عراقی‌ها خواست که واکسن بزنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از الفرات، وزارت بهداشت عراق نسبت به وقوع موج چهارم کرونا در این کشور هشدار داد.
 
وزارت بهداشت عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: با رصد اوضاع جهانی انتشار ویروس کرونا شاهد افزایش ابتلا در برخی کشور‌ها با وجود میزان بالای واکسیناسیون، به سبب ظهور سویه‌های جدید این ویروس هستیم که این کشور‌ها با افزایش ابتلا و مرگ بر اثر ویروس کرونا روبرو هستند. شمار مبتلایان به کرونا در روسیه و انگلیس روند صعودی پیدا کرده است و آمار فوتی‌های آن‌ها نیز افزایش یافته است. این خطر شیوع سویه‌های جدید به دیگر کشور‌ها را افزایش داده است.
 
در این بیانیه آمده است: از این رو وقوع موج چهارم و شدید ابتلا به این ویروس را در عراق بعید نمی‌دانیم. جهش‌های ژنتیکی ویروس کرونا، عدم پایبندی هموطنان به اقدامات پیشگیرانه، تجمعات انسانی در اشکال مختلف و میزان پایین واکسیناسیون، همه و همه از افزایش موارد ابتلا خبر می‌دهد.
 
وزارت بهداشت عراق اعلام کرد: همانطور که قبلاً اعلام کردیم تنها راه جلوگیری از خطر موج‌های پیاپی ابتلا به کرونا، تحقق میزان بالای واکسیناسیون در جامعه است. متاسفانه تاکنون میزان مطلوب نبوده است.
 
وزارت بهداشت عراق با فراخواندن شهروندان عراقی برای دریافت واکسن کرونا از تمام شبکه‌های رسانه‌ای و ارتباط جمعی درخواست کرد که مردم را برای دریافت واکسن در نزدیکترین زمان ممکن تشویق کنند.
 
در بیانیه وزارت بهداشت عراق آمده است: از همه شهروندان می‌خواهیم که برای حفظ سلامتی خود و خویشاوندانشان به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند، واکسن در همه مراکز درمانی موجود است.