هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 آبان 1400 ساعت 14:28
دوشنبه 3 آبان 1400 14:19 ساعت
2021-10-25 14:28:54
شناسه خبر : 351946
پیشروی نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله در جبهه های جنوبی و مرکزی استان مارب به ویژه در بخش های الجوبه و العبدیه ادامه دارد و عناصر ائتلاف سعودی متحمل شکست های سنگینی شده اند.
پیشروی نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله در جبهه های جنوبی و مرکزی استان مارب به ویژه در بخش های الجوبه و العبدیه ادامه دارد و عناصر ائتلاف سعودی متحمل شکست های سنگینی شده اند.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: پیشروی نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله در جبهه های جنوبی و مرکزی استان مارب به ویژه در بخش های الجوبه و العبدیه ادامه دارد و عناصر ائتلاف سعودی متحمل شکست های سنگینی شده اند.  

 

به گزارش رجانیوز به نقل از مشرق، رزمندگان یمنی در بخش الجوبه چند منطقه مهم از جمله واسط که اهمیت راهبردی بالایی دارد و یکی از مقرهای اصلی به شمار می آمد را از اشغال خارج و پاکسازی کردند اما مرکز بخش هنوز در تصرف مزدوران سعودی و آزاد نشده است.  

 

نیروهای یمنی در این محور همچنین توانستند مناطق الجرافه، حوبرانه و ... را پاکسازی کنند و از سویی دیگر منطقه المسائل را از لحاظ نظامی ساقط کرده اند؛ در حال حاضر حدود۴۰ درصد از بخش الجوبه آزاد و به کنترل درآمده است.

 

براساس آخرین اخبار به دست آمده از منابع میدانی، عناصر ائتلاف سعودی به شدت در تلاش هستند بخش الجوبه را حفظ کنند چرا که از دست دادن این منطقه به معنای رسیدن رزمندگان یمنی به شهر مارب از محور جنوبی است.  

 

از سویی دیگر، با پاکسازی بخش الجوبه، راه برای آزادی کامل بخش های جبل مراد و حریب باز خواهد شد که این مسئله ضربه مهلک برای ریاض محسوب می شود؛ رزمندگان با شهر مارب از این محور حدود ۲۹ کیلومتر دارند.  

 

آخرین خبرها از تحولات‌ میدانی یمن/ مزدوران ریاض در آستانه قیچی‌شدن در استان مارب+ نقشه میدانی و عکس

 

در محور جنوب شرقی استان مارب هم بخش العبدیه به طور کامل آزاد و پاکسازی شده است؛ برخی از عناصر ائتلاف سعودی در ارتفاعات شرقی این بخش محاصره شده اند؛ فاصله رزمندگان یمنی از بخش تازه آزاد شده العبدیه با شهر مارب حدود ۷۰ کیلومتر است.  

 

در حال حاضر، عمده درگیری ها در استان مارب از بخش های جبل مراد، حریب و الجوبه گزارش شده و دهها تن از مزدوران سعودی در این محورها کشته و زخمی شده اند و نام چند فرمانده میدانی ارشد هم در لیست به هلاکت رسیدگان دیده می شود.  

 

در جریان درگیری ها در این محور، سرتیپ محمد علی حسین یکی از معاونین منطقه هفتم نظامی، سرتیپ مسعود احمد صیادی فرمانده تیپ ۱۱۴، سرتیپ عبدالرقیب النقاش فرمانده توپخانه ائتلاف در استان مارب، سرتیپ قائد ناصر العجی فرمانده گروه نصر ۱۱، سرتیپ صالح محمد علی، سرتیپ اسامه عبدالرب و ... کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

 

به گفته منابع میدانی، افزایش فشار بر عناصر مزدور سعودی و چند برابر شدن سرعت پیشروی رزمندگان باعث شد ریاض تصمیم بگیرد اتاق فرماندهی ائتلاف غربی، عبری، عربی را از شهر مارب خارج و به شهر سیئون در استان حضرموت انتقال دهد.  

 

ائتلاف سعودی به این نتیجه رسیده که تمام تلاش هایش برای حفظ مارب جواب نداده و این شهر راهبردی که قلب یمن خوانده می شود به زودی از محورهای مختلف محاصره و در نهایت از اشغال خارج و به طور کامل آزاد می شود.  

 

آخرین خبرها از تحولات‌ میدانی یمن/ مزدوران ریاض در آستانه قیچی‌شدن در استان مارب+ نقشه میدانی و عکس

 

ائتلاف پیشتر قصد داشت اتاق فرماندهی را به شهر عتق در شبوه انتقال دهد اما پیشروی سریع رزمندگان و پاکسازی بخش های غربی و جنوب غربی این استان از جمله بخش های بیحان، عسیلان، عین و مرخه العلیا باعث شد سعودی ها منصرف شوند چرا که خوب می دانستند باید در آینده نزدیک از این استان خارج شوند.