هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 آبان 1400 ساعت 09:33
دوشنبه 3 آبان 1400 09:01 ساعت
2021-10-25 09:33:44
شناسه خبر : 351924
سخنگوی وزارت خارجه دولت موقت طالبان از استقبال سران این گروه از تصمیم رئیس‌جمهور روسیه برای حذف اسامی آن‌ها از لیست سیاه تروریستی خبر داد.
سخنگوی وزارت خارجه دولت موقت طالبان از استقبال سران این گروه از تصمیم رئیس‌جمهور روسیه برای حذف اسامی آن‌ها از لیست سیاه تروریستی خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز، طالبان از تصمیم روسیه برای حذف اسامی سران طالبان از لیست سیاه تروریستی استقبال کرد.
 
«عبدالقهار بلخی»، سخنگوی وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان در توئیتی نوشت که این گروه از اظهارات اخیر ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه درباره حذف نام طالبان از لیست سازمان‌ها تروریستی استقبال کرده است.
 
بلخی افزود که فصل جنگ در افغانستان به پایان رسیده و تاکید کرد که جهان باید تغییرات مثبتی در روابط و رویکرد‌های خود با افغانستان ایجاد کند.
 
پیش از این ولادیمیر پوتین گفته بود که تصمیم حذف طالبان از فهرست سازمان‌های تروریستی باید در سطح سازمان ملل گرفته شده شود و روسیه نیز همین مسیر را دنبال خواهد کرد.
 
وی در نشست باشگاه «والدای» گفت: «بسته به این، ما در همبستگی هستیم و تصمیم می‌گیریم که آن‌ها (طالبان) را از فهرست سازمان تروریستی خارج کنیم. به نظر من، ما به این موضوع نزدیک می‌شویم. موضع روسیه نیز حرکت در همین مسیر خواهد بود.»
 
وی افزود: «این تصمیمات باید به همان روشی که قبلا گرفته شده بود، گرفته شود. زمانی که این تحریک را در لیست قرار دادیم.»
 
رییس جمهور روسیه تاکید کرد که طالبان، باید با همه اقوام و مذاهب، احزاب و سازمان‌های سیاسی و عمومی در افغانستان روابط برقرار کند.