هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 1 آبان 1400 ساعت 15:09
شنبه 1 آبان 1400 14:15 ساعت
2021-10-23 15:09:21
شناسه خبر : 351896
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، ضمن اشاره به کاهش دما از بارش باران، برف و وزش باد طی روز‌های آینده در برخی نقاط کشور خبر داد.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، ضمن اشاره به کاهش دما از بارش باران، برف و وزش باد طی روز‌های آینده در برخی نقاط کشور خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز، صادق ضیاییان با اشاره به بارش در ۱۰ استان کشور اظهارکرد: امروز (اول آبان ماه) در مناطقی از استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان و در اواخر وقت در غرب گیلان و یکشنبه (۲ آبان ماه) در استان‌های گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
 
وی با اشاره به ادامه روند کاهش دما در برخی نقاط کشور گفت: دوشنبه (۳ آبان ماه) با شمالی شدن جریان هوا روی دریای خزر، در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و در ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران، وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود همچنین سه‌شنبه (۴ آبان ماه) در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش باران و در اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات و دامنه‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد.
 
ضیاییان با تاکید بر مواج بودن دریای خزر اظهارکرد: از اواخر دوشنبه (۳ آبان ماه) وطی روز سه‌شنبه (۴ آبان ماه) بارش در گیلان و مازندران شدید و دریای خزرمواج و توفانی خواهد بود. چهارشنبه (۵ آبان ماه) در استان‌های ساحلی دریای خزر و شمال شرق بارش رخ می‌دهد همچنین طی این پنج روز بارش در مناطق مرتفع و کوهستانی البرز به شکل برف خواهد بود.
 
وی با تشریح وضعیت هوا در جنوب شرق کشور گفت: طی روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه (۳ و ۴ آبان ماه) به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، با توجه به تقویت جریانات جنوبی در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و ارتفاعات جنوب کرمان و چهارشنبه (۵ آبان ماه) در مناطقی از سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
 
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با تشریح وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲ آبان ماه) قسمتی ابری به همراه غبار صبحگاهی و گاهی نیمه ابری در بعد از ظهر به همراه وزش باد با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه (۳ آبان) صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 
ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱ و ۲ آبان) بندر عباس با بیشینه دمای ۳۵ و۳۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین مرکز استان کشور است و امروز (اول آبان ماه) اردبیل با بیشینه دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و فردا (۲ آبان ماه) اردبیل و زنجان با بیشینه دمای ۱۷ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور خواهند بود.