هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 29 مهر 1400 ساعت 12:19
پنجشنبه 29 مهر 1400 12:15 ساعت
2021-10-21 12:19:01
شناسه خبر : 351845
وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت:۷۶ میلیون نفر از جمعیت کشور حداقل یک دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند که از این تعداد ۵۰ میلیون نفر دُز اول و ۲۶ میلیون نفر هر ۲ دُز واکسن را زده اند.

دکتر بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی تربت حیدریه در جمع خبرنگاران افزود:امید است به زودی در تزریق ۲ دُز  واکسن به رقم ۵۴ میلیون نفر که همان ۸۰ درصد واکسیناسیون است برسیم.

 

وی ادامه داد: هم اکنون ۱۲۰ میلیون دُز واکسن وارد کشور و ۷۶ میلیون دُز تزریق شده و تولید داخلی ما در واکسن هم خوب است و علاوه بر واکسن برکت، واکسنهای رازی و انستیتو پاستور، فخرا و سینا ژن انواع دیگر واکسن داخلی کروناست.

 

وزیر بهداشت گفت: هرچند واکسیناسیون بسیار مهم است اما باید با کرونا زندگی کنیم و رعایت دستورالعمل  های بهداشتی و اجتناب از  شرکت در  تجمع ها ضروری است.

 

عین اللهی افزود:در سفرهای استانی یکی از برنامه های ما تکمیل بیمارستان های ناتمام است و تکمیل خانه های بهداشت هم از مهم ترین اقدامات ما در استانهای کشور خواهد بود چون درمان از بهداشت و پیشگیری شروع می شود.

 

وی ادامه داد: این بیمارستان جنبه آموزشی هم دارد و  به عنوان یک بیمارستان آموزشی و درمانی مطرح است و با توجه به بیماری های مختلف در کشور مثل کووید 19 این بیمارستان امکان ارائه خدمت در درمان همه نوع بیماری را دارد.