هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 25 مهر 1400
ساعت 18:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 25 مهر 1400 ساعت 18:30
يكشنبه 25 مهر 1400 18:27 ساعت
2021-10-17 18:30:19
شناسه خبر : 351728
دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل(اوچا) اعلام کرد ۱۶.۲ میلیون نفر در یمن از ناامنی غذایی رنج می‌برند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (اوچا) امروز یکشنبه در حساب توئیتری خود اعلام کرد که در نتیجه درگیری‌ها در یمن، ۱۶.۲ میلیون نفر در یمن از ناامنی غذایی رنج می‌برند.

 

طبق اعلام اوچا، کاهش ارزش پول ملی یمن باعث پایین آمدن توانایی خانواده‌ها برای پرداخت هزینه‌های تأمین غذا و در نتیجه بحرانی شدن ناامنی غذایی و افزایش تعداد گرسنگان در این کشور شده است.

 

جولای گذشته، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد و برنامه جهانی غذا در گزارش مشترکی از افزایش خطرات گرسنگی در ۱۳ منطقه بحرانی در جهان از جمله یمن هشدار داد.

 

طبق گزارش وبگاه «الخلیج اونلاین»، پیشتر سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه دو سوم مردم یمن به کمک نیاز دارند، از کشورهای کمک‌کننده خواسته بود تا ۳.۸۵ میلیارد دلار برای کمک‌های انسانی به یمن در سال ۲۰۲۱ اختصاص دهند.

 

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن «عبدربه منصور هادی»‌ رئیس دولت مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

 

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

 

 

فارس/