هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 24 مهر 1400 ساعت 11:13
شنبه 24 مهر 1400 11:11 ساعت
2021-10-16 11:13:16
شناسه خبر : 351672
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با محکوم کردن حمله تروریستی روز جمعه در قندهار افغانستان با خانواده های قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه انفجار تروریستی علیه مسجد شیعیان در قندهار افغانستان را محکوم کرد.

 

بر اساس این گزارش، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با محکوم کردن این انفجار تروریستی مجازات عاملان آن را خواستار شد.

 

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در عین حال با خانواده‌های قربانیان این حادثه ابراز همدردی و برای مجروحان هم آرزوی بهبودی کرد.

 

این در حالی است که گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله انتحاری روز جمعه علیه یک مسجد شیعیان در قندهار افغانستان را برعهده گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله انتحاری علیه یک مسجد شیعیان در قندهار افغانستان را برعهده گرفت.

 

گفتنی است که تنها یک هفته بعد از حمله داعش به مسجد شیعیان قندوز، روز جمعه شاهد حمله‌ای مشابه علیه مسجد شیعیان قندهار بودیم که تاکنون ۶۲ شهید و ۷۰ زخمی برجای گذاشته است.

 

گفته می‌شود که این یک عملیات انتحاری بوده و تلفات زیادی در پی داشته است.

 

شبکه الجزیره به نقل از یک منبع امنیتی افغانستان گزارش داد که در پی انفجار در نماز جمعه مسجد شیعیان قندهار تاکنون حداقل ۶۲ نفر شهید و ۷۰ تن مجروح شده‌اند.

 

برخی منابع افغانستانی در این رابطه تلفات را ۳۰ شهید و ۲۰۰ زخمی اعلام کرده‌اند. دولت طالبان، هدف قرار دادن غیر نظامیان در مسجد شیعیان قندهار را محکوم کرده است.

 

گفته می‌شود که چهار نفر شامل سه عامل انتحاری و یک فرد مسلح که به روی محافظان مسجد آتش گشوده؛ در رقم زدن این حادثه دخیل بوده‌اند.

 

این در حالی است که جمعه گذشته نیز انفجار مشابهی در مسجد شیعیان قندوز رخ داد که طی آن دست کم ۱۵۰ نفر به شهادت رسیدند.

 

مسئولیت انفجار قندوز را داعش بر عهده گرفت.