هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 بهمن 1400
ساعت 18:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 18 مهر 1400 ساعت 12:40
يكشنبه 18 مهر 1400 12:35 ساعت
2021-10-10 12:40:53
شناسه خبر : 351568
حزب الله لبنان انفجار تروریستی در مسجد قندوز افغانستان را محکوم و اعلام کرد که این اقدام تروریستی برخلاف آیین همه ادیان الهی و قوانین بشری است.

حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای وقوع انفجار تروریستی در مسجد شیعیان قندوز افغانستان را که بیش از ۱۵۰ شهید و ده‌ها زخمی برجای گذاشت، محکوم کرد.

 

در این بیانیه آمده است: حزب الله غم عمیق خود از تعداد زیاد شهدا و زخمی های بمب گذاری تروریستی که نمازگزاران را در مسجدی در ولایت قندوز افغانستان هدف قرار داد، ابراز می کند و این اقدام جنایتکارانه را که با قوانین الهی مغایر است به شدیدترین شکل محکوم می کند؛ جنایتی که از سوی سازمان تروریستی وهابی صورت گرفته است.

 

"حزب الله از همه مراجع و علمای دینی سراسر جهان اسلام می خواهد که در برابر این گروه‌های تکفیری جنایتکار موضع قاطع داشته و آنها را منزوی کنند. "

 

در این بیانیه همچنین از مقامات مسئول افغانستان خواسته شده تا قاتلان این اقدام تروریستی را مجازات کرده و نهایت تلاش خود را برای جلوگیری از تکرار چنین حوادث ناگواری انجام دهند.

 

حزب‌الله لبنان در پایان بیانیه خود اعلام کرده که از خداوند متعال می‌خواهیم شهدای انفجار مسجد قندوز را قرین رحمت خود کند و به خانواده‌های آنها صبر و آرامش و به مجروحان شفای عاجل عطا فرماید.

 

منابع خبری افغانستان روز گذشته (شنبه) اعلام کردند که شمار کشته شدگان حمله تروریستی - انتحاری در مسجد شیعیان در استان قندوز به ۱۵۰ نفر و شمار زخمی ها به ۲۰۰ نفر افزایش یافته است.

 

مسئولیت این حمله تروریستی را داعش بر عهده گرفته و گفته است که مسجد مرکزی شیعیان را هدف قرار داده است.

 

حمله انتحاری و خونین به مسجد شیعیان افغانستان با واکنش گسترده داخلی و خارجی مواجه شده و همه کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران از طالبان خواستند که تامین امنیت مردم را برعهده گیرند و عاملان این جنایت را مجازات کنند.