هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 18 مهر 1400
ساعت 01:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 17 مهر 1400 ساعت 16:34
شنبه 17 مهر 1400 15:27 ساعت
2021-10-9 16:34:22
شناسه خبر : 351550
 مراسم معارفه «پیمان جبلی» رئیس سازمان صدا و سیما با حضور مسئولان لشکری و کشوری و جمعی از مدیران و کارکنان رسانه ملی در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.
مراسم معارفه «پیمان جبلی» رئیس سازمان صدا و سیما با حضور مسئولان لشکری و کشوری و جمعی از مدیران و کارکنان رسانه ملی در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

گروه فرهنگی-رجانیوز: مراسم معارفه «پیمان جبلی» رئیس سازمان صدا و سیما با حضور مسئولان لشکری و کشوری و جمعی از مدیران و کارکنان رسانه ملی در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

 

در این مراسم، رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) حکم ریاست پیمان جبلی، رئیس رسانه ملی را قرائت کرد. حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی هفتم مهر ۱۴۰۰، با صدور حکمی دکتر پیمان جبلی را به ریاست سازمان صدا و سیما منصوب کردند.

 

جبلی: رسانه ملی باید مرز گستر و بین المللی باشد
رییس جدید رسانه ملی در مراسم معارفه خود گفت: هیچ زمانی مثل امروز قهرمان و فرصت گفتگو نداشتیم و رسانه ملی باید مرز گستر و بین المللی باشد. ما امروز برای اینکه در تراز جغرافیای پیروز مقاومت باشیم برای عبور از پیچ تاریخی نیاز به آرش هایی داریم که از جان خود بگذرند، نه اینکه اسب که نه یابوی تروآی دشمن باشند.


رئیس رسانه ملی خاطرنشان کرد: رسانه ملی باید مرز گستر و بین المللی باشد و همواره برای جهان حرف داشته است. میهن سر افراز ما در گام دوم مسیر روشنی دارد و فیلسوفان دنیا رویای ایرانی دارند.


جبلی گفت: امام عظیم الشان انقلاب، پس از فروریختن طاق کسری همان مکتبی که پیامبر گذاشتند را احیا کرد که از آن چمران ها بیرون آمدند،.هنر ما بازنمایی چشم انداز شیرین است.


رئیس سازمان صدا و سیما گفت: راه دراز در بازنمایی زیبایی های جغرافیایی ایران باقی است، چه برسد به شکوه معرفتی، مردم ما امروز در جای جای میهن در حال آفرینش زیبایی ها و مهربانی ها هستند و ما نباید از این آهنگ عقب بیافتیم و باید این هویت را بیابیم و نمایش دهیم. اگر هویت تاریخی دینی انقلابی خود را نفی کنیم به هیچ چیز دست نمی یابیم. هویت ما مزیت ما است. ما بزرگترین کنش‌گر اجتماعی هستیم و نباید منفعل باشیم.


رئیس رسانه ملی گفت: امروز صدا و سیما با انبوه مطالعات روبرو است که به دنبال میدان می گردند، من افتخار می کنم از خانواده صدا و سیما هستم. از رهبر عزیز تشکر می کنم که بنده را مفتخر به اعتماد خود کردند و من را که عضوی از خانواده صدا و سیما بودم در این جایگاه گذاشتند.


استفاده رسانه ملی از ظرفیت نخبه‌های جوان و بازنشستگان
رئیس صدا و سیما تاکید کرد: در این دوره از ظرفیت های نخبگان فرهنگی جوان و تجربه بازنشستگان استفاده خواهد شد. سازمان صدا و سیما هم تنظیم گر محتواست و باید سازمان شتابگر باشد و از ظرفیت ها استفاده کند.


رئیس رسانه ملی گفت: صدا و سیما قرارگاه همه نیرو های فرهنگی است، همکاران پیشکسوتی که جامه بازنشستگی را به تن کردند در بخش نخبگان هستند و درهای صدا و سیما به روی آن ها باز است و از همین امروز سامانه ای راه اندازی شده که امکان حضورشان است و از تجربه انها استفاده خواهد شد. رسانه ملی باید هویت محور و عدالت مدار باشد و برنامه ای از این شاخصه ها تهی نباشد.


هیچ معضل مهمی نباید روی زمین بماند
رئیس سازمان صدا و سیما گفت: رسانه ملی محکوم به تحول است و تحول هم ثبات و هم تغییر نیاز دارد.


آقای جبلی در این مراسم افزود: رسانه ملی باید آینه خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد. ما باید رسانه بیان خدمات نظام مقدس اسلامی باشیم، شعار ما این است که هیچ معضل مهمی نباید روی زمین بماند و رسانه باید سنگ صبور جمهور باشد‌.


رئیس صدا و سیما گفت: رسانه باید خواب را بر قانون شکنان حرام کند. چه بسیار هستند بزرگانی که رسانه ملی باید به آنها بپردازد. چه بسیارند مخاطبان از اقصی نقاط جهان که طالب شنیدن رویای ایرانی هستند.


جبلی با اشاره به اینکه رسانه ملی باید گوی سبقت را در فضای رسانه ای برباید، خاطرنشان کرد: اگر پیام هوشمندانه تولید شود می تواند از تمام فضاها استفاده کند و فضای مجازی می تواند به کمک ما بیاید.


وی گفت: چشم امید من به همکارانی است که ۳۰ سال از آنها آموختم همچنان همکارانی که به هر دلیل حضور در این رسانه از آنها دریغ شده است.