هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 3 خرداد 1401
ساعت 03:52
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 12 مهر 1400 ساعت 14:05
دوشنبه 12 مهر 1400 14:04 ساعت
2021-10-4 14:05:04
شناسه خبر : 351518
چند روز بعد از محکومیت یک افسر پلیس انگلیس بابت تجاوز و قتل یک زن جوان، یک مأمور پلیس دیپلماتیک و پارلمانی این کشور نیز به تعرض جنسی متهم شد.

یک مأمور پلیس انگلیس عضو فرماندهی محافظت دیپلماتیک و پارلمانی این کشور، به تعرض جنسی متهم شد.

 

این در حالی است که فقط چند روز از صدور محکومیت حبس ابد برای «وین کوزنس» افسر پلیس دارای سابقه مأموریت محافظت در پارلمان انگلیس به جرم تجاوز و قتل یک زن جوان می‌گذرد.

 

به نوشته خبرگزاری «رویترز» پلیس متروپولیتن روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد «دیوید کاریک» ۴۶ ساله، به اتهام تعرض جنسی بازداشت شده است.

«کریسیدا دیک» رئیس پلیس متروپولیتن در این‌باره گفت: «بابت اخباری که امروز درباره بازداشت و اتهامات جدی علیه مأمور فرماندهی پلیس دیپلماتیک و پارلمانی شنیدم، عمیقاً نگران شدم».

 

او با اشاره به آغاز رویه کیفری علیه این مأمور پلیس گفت: «کاملاً این را درک می‌کنم که جامعه نیز بسیار نگران شده باشد».

 

روز پنجشنبه هفته گذشته و پس از ماه‌ها کشمکش، وین کوزنس مأمور پلیس انگلیس بابت قتل «سارا اورارد» به حبس ابد محکوم شد.

 

ناپدید شدن سارا اورارد ۳۳ ساله در غروب روز سوم مارس (۱۳ اسفند) هنگامی که پیاده به سمت خانه می‌رفت، موجی از گزارشات درباره خطراتی که زنان را هنگام شب در خیابان‌ها تهدید می‌کند و ناباوری از ناکامی پلیس در رسیدگی به این معضل را به همراه داشته است.

 

پلیس متروپولیتن تأیید کرده که کوزنس بین ماه‌های فوریه تا جولای سال ۲۰۲۰، به عنوان محافظ مسلح در پارلمان انگلیس مشغول به کار بود.

 

با اینکه کاریک به همراه کوزنس در یک واحد فرماندهی پلیس مأموریت داشته، در مورد ارتباط احتمالی بازداشت وی با پرونده سارا اورارد اطلاعاتی منتشر نشده است.

 

تأیید تجاوز و قتل این زن جوان انگلیسی توسط کوزنس موج گسترده‌ای درخواست‌ها برای استعفای رئیس پلیس متروپولیتن را به‌دنبال داشت اما وی از پذیرش این درخواست امتناع کرده است.

 

از سوی دیگر، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس روز یکشنبه با انجام تحقیقات پیرامون قتل سارا اورارد توسط کوزنس، مخالفت کرد.