هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 11 مهر 1400 ساعت 09:07
يكشنبه 11 مهر 1400 09:02 ساعت
2021-10-3 09:07:11
شناسه خبر : 351484
اگر بخواهیم در مورد صافکاری و یا تعویض خودرو شما صحبت کنیم در ابتدا باید تفاوت این دو گزینه را برای شما به طور مفصل شرح دهیم و در انتها در مورد این موضوع تصمیم بگیریم. در اصل صافکاری به از بین بردن بخش های فرورفته و یا برامده خودرو گفته می شود که در اثر تصادف و یا ایجاد اسیب به بدنه خودرو ایجاد شده است. این امر با تعویض کاملا متفاوت است.

 

یکی از بزرگترین تفاوت هایی که میان صافکاری بدون رنگ و تعویض وجود دارد در شیوه انجام کار و قیمت آن می باشد. معمولا تعویض هزینه بیشتری را شامل می شود. در واقع تعویض بدین معنی است که بخشی از خودرو که اسیب دیده است مانند سپر، گلگیر، کاپوت و یا دیگر قسمت هایی که قابل تعویض است را تعویض کنند و قطعه اصلی را عوض کنند. طبیعتا این کار هزینه بالایی را در بر دارد.

بنابراین می توان گفت تفاوت عمده صافکاری و تعویض در شیوه انجام کار و قیمت آن است.

صافکاری یا تعویض؟

اگر بخواهیم میان صافکاری و تعویض یکی از انتخاب کنیم در ابتدا باید نیاز خودروی شما مورد بررسی قرار گیرد. زیرا در برخی موارد صافکاری برای شما مناسب تر است و با هزینه بسیار کمتری می توانید خودرو خود را تعمیر کنید. اما زمانی که خودرو شما آسیب شدیدی دیده باشد و به هیچ عنوان نتوان آن را بهبود بخشید باید بخش آسیب دیده تعویض شود.

چرا قیمت صافکاری از تعویض کمتر است؟

در صورتی که آسیب دیدگی خودرو شما به حدی باشد که نتوان با حرارت دادن و یا تقه زدن آن را تعمیر کرد، در این مرحله باید قطعه آسیب دیده را تعویض کرد. مثلا اگر کاپوت خودرو شما در اثر تصادف جمع شده باشد، نمی توان انتظار داشت که صافکار بتواند آن را به حالت اولیه بازگرداند، به خصوص که کاپوت از دو تکه تشکیل شده است و صافکاری آن سخت تر است.

یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از مشتریان ما را درگیر کرده است این است که چرا صافکاری از تعویض قیمت پایین تری دارد؟ در پاسخ باید گفت در صافکاری تنها بخش آسیب دیده ترمیم می شود و صافکار تلاش می کند تنها بخش آسیب دیده را درست کند. اما در تعویض می بایست بخشی از خودرو عوض شود که قیمت قطعه آسیب دیده عموما سبب می شود هزینه تعویض از هزینه صافکاری بیشتر باشد.

باید در نظر داشته باشید اگر بهترین صافکاری در تهران را انتخاب کنید، در صورتی که خودرو شما نیاز به تعویض قطعه داشته باشد به دلیل آنکه مرکز تعهد کاری دارد از بهترین قطعات و با کیفیت ترین قطعه همراه با قیمت مناسب برای شما استفاده می کند. یک صافکار خوب شخصی است که بتواند با کمترین هزینه، بیشترین تغییر و تعمیر را برای شما فراهم انجام دهد، این شخص زیبایی ظاهری ماشین شما را در نظر می گیرد و میتواند آن را در کمترین زمان ممکن بدون فوت وقت به زیبا ترین شکل ممکن تعمیر کند.

محدوده قیمت تعویض چقدر است؟

مشتریانی که به کارنفیکس مراجعه می کنند در وهله اول می خواهند تفاوت قیمت میان صافکاری و تعویض را بدانند و سپس نسبت به قیمت کارایی تصمیم بگیرند. تعویض یک قطعه خودرو از چند صد هزار تومان شروع می شود و به چند میلیون تومان می رسد. معمولا قطعاتی که بزرگتر هستند و یا مانند کاپوت دو تکه می باشند، گرانتر می باشد. در بسیاری از موارد قیمت تعویض با توجه به قیمت روز قطعه تعویض شده محاسبه می شود، و قیمت روز نیز با توجه به قیمت دلار کم و زیاد می شود، هر چه قیمت دلار بیشتر شود قیمت قطعه نیز افزایش خواهد یافت.

قیمت قطعه چه ربطی به دلار دارد؟

در این بخش می خواهیم یکی دیگر از سوالات اساسی مشتریان را پاسخ دهیم. سوال بعدی این است که قیمت قطعه چه ربطی به دلار دارد؟بهترین پاسخ این است که تمامی قطعات موجود در بازار ایران چینی هستند و همگی از خارج وارد می شوند بنابراین جای تعجب ندارد که با افزایش قیمت دلار، قیمت قطعات نیز در حال تغییر باشد.

صافکاری به چند روش صورت می پذیرد؟

اگر برای حل مشکل خودرو خود صافکاری را انتخاب کرده اید، در ادامه با ما همراه باشید. عمق و شدت آسیب وارد به بدنه خودرو مشخص می کند که به کدام نوع صافکاری نیاز دارد. صافکاری به دو صورت صافکاری بدون رنگ و صافکاری با رنگ صورت می پذیرد. اگر آسیب وارده به حدی جدی باشد که به رنگ بدنه آسیب وارد شده باشد، می بایست صافکاری با رنگ را در پیش بگیرید.

یکی از مهم ترین توصیه ها این است که برای صافکاری و تشخیص نوع آن به تعمیرگاهی مراجعه کنید که تجربه لازم در این زمینه را داشته باشد و لوازم صافکاری آن به روز باشد. برخی هنوز بر این باورند که صافکاری سنتی بهترین روش است، در صورتی که با روی کار آمدن برخی لوازم صافکاری، دیگر نیازی به صافکاری با رنگ نیست و به راحتی می توان آسیب وارد شده را بدون رنگ ترمیم کرد.

تعویض برای چه کسانی مناسب است؟

پاسخ بسیاری از افراد به این سوال این است که اگر از پس هزینه های تعویض برمی آیید به سراغ صافکاری نروید. در صورتی که این پاسخ کاملا اشتباه است. بسیاری از افراد بر روی قیمت خودروی خود حساس هستند و نمی خواهند از قیمت خودرو کاسته شود. باید گفت شما با صافکاری با رنگ و یا تعویض قطعه از قیمت خودرو خود به سادگی می کاهید. بنابراین بهترین روش این است که در ابتدا خودرو را نزد یک صافکاری مطمئن ببرید و در صورتی که بخش آسیب دیده با صافکاری بدون رنگ ترمیم می شود به فکر تعویض نباشید.

برای حل این مشکل کارنفیکس آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. تنها کافیست با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان این مجموعه بهره ببرید.