هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 5 بهمن 1400
ساعت 08:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 4 مهر 1400 ساعت 13:33
يكشنبه 4 مهر 1400 12:04 ساعت
2021-9-26 13:33:58
شناسه خبر : 351386
دادگاه عالی عراق برای شرکت کنندگان در کنفرانس عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در اربیل حکم بازداشت صادر کرد.
دادگاه عالی عراق برای شرکت کنندگان در کنفرانس عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در اربیل حکم بازداشت صادر کرد.
 
به گزارش رجانیوز، مرکز اطلاع رسانی شورای عالی قضایی عراق اعلام کرد که دادگاه تحقیق و بازجویی شماره یک الکرخ، بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی مشاور امنیت ملی، حکم بازداشت "وسام الحردان" را به دنبال نقشی که وی در دعوت به عادی سازی روابط با اسرائیل داشت، صادر کرد.
 
همچنین این دادگاه حکم بازداشت "مثال آلوسی" و "سحر کریم الطایی"، کارمند وزارت فرهنگ با اتهامات مشابه را صادر کرد و پس از مشخص شدن نام کامل و مشخصات سایر شرکت کنندگان، اقدامات قانونی در خصوص آنها اتخاد خواهد شد.
 
نشست صهیونیستی اربیل که روز (جمعه) با عنوان «آشتی و عادی سازی» در مرکز اقلیم کردستان عراق برگزار شد، صدای اعتراض عراقی‌ها را درآورد و واکنش خشمگینانه شخصیت‌های سیاسی و مذهبی این کشور را به دنبال داشت.
 
بنا به اعلام منابع عراقی، جمعه شب نشستی با حضور برخی چهره‌های عشایری عراق در اربیل برگزار که در آن به عادی سازی روابط عراق با اسرائیل پرداخته شد.
 
برگزاری این نشست و انتشار اخبار آن موجی از اعتراض و واکنش همراه با خشم و انزجار در عراق در پی داشته و بسیاری از چهره های سیاسی عراق به آن واکنش نشان دادند.
 
در همین راستا، «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق با انتشار بیانیه ای رسمی در باره نشست اربیل تاکید کرد که مفاهیمی مانند عادی سازی روابط به لحاظ ملی و حقوقی غیر قابل پذیرش است.
 
«مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق نیز پیشتر در واکنش به برگزاری کنفرانس عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در اربیل مرکز اقلیم کردستان این کشور، به شدت آن را محکوم کرد.