هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 10:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 3 مهر 1400 ساعت 20:29
شنبه 3 مهر 1400 20:22 ساعت
2021-9-25 20:29:46
شناسه خبر : 351350

مفهوم کلی لنت ترمز یا ترمزهای دیسکی ، حداقل از سال 1902 ، هنگامی که توسط فردریک لنکستر در همان سال ثبت شد ، به عنوان جایگزینی برای لنت ترمز پیشنهاد شده است. اما به دلیل هزینه بالا و معایب این نوع ترمز نسبت به لنت ترمز ، این سیستم ها تا پایان جنگ جهانی دوم کاربرد چندانی نداشت. با پیشرفت تکنولوژی ترمز دیسکی ، عملکرد این نوع ترمز به سرعت از کالیپرهای ترمز پیشی گرفت. تفاوت عملکرد دو نوع ترمز در سال 1953 بیش از پیش آشکار شد ، زمانی که مسابقه استقامتی 24 ساعته لمانز توسط جگوار با دستکش ترمز برنده شد. موفقیت این خودرو جگوار تا حد زیادی مدیون ترمزهای دیسکی آن بود که به رانندگان اجازه می داد سریعتر از سایر رقبا وارد پیچ ​​ها شوند و ترمزها را دیرتر به تاخیر بیندازند و در نهایت به پیروزی آنها منجر شود. تا سال 1963 ، اکثر خودروها مجهز به ترمزهای دیسکی ساخت اروپا بودند و اتومبیل های آمریکایی در اواخر دهه 1960 ، پس از اختراع کالیبرهای ثابت ، که این سیستم را ارزان تر و فشرده تر کرد ، شروع به استفاده از این نوع ترمزها کردند.

مهمترین ویژگی هایی که هنگام انتخاب مصالح برای ساخت محفظه ترمز باید در نظر بگیرید عبارتند از:

توانایی مواد در برابر محو شدن عملکرد ترمز ، که در نتیجه افزایش دمای مواد به دلیل تبدیل انرژی جنبشی به انرژی حرارتی رخ می دهد.

تاثیر رطوبت بر عملکرد ترمز همه سیستم های ترمز طوری طراحی شده اند که حداقل در برابر آب موقت مقاومت کنند.

توانایی بازیابی سریع از افزایش دما یا رطوبت و ارائه تقریباً یکسان در تمام مراحل فرآیند خشک کردن یا خنک کننده.

بازده سوخت محفظه های ترمز امروزی باید به حدی پایین باشد که از لغزش چرخ ها جلوگیری کند و در عین حال به اندازه کافی بالا باشد تا استقامت کافی را ایجاد کند. نسبت سوخت برای اجزای کیسه ترمز معمولاً 0.3 تا 0.5 است.

مقاومت در برابر خوردگی در برابر خوردگی ، اما نه در حدی که بهبود عمر بالشتک ها باعث خوردگی سریعتر دیسک های ترمز شود.

توانایی مواد بالش برای ایجاد تماس یکنواخت و متناسب با سطح دیسک یا فنجان. برخی از مواد مورد استفاده در طول زمان پاره می شوند یا باعث ایجاد شکاف ، گودال یا آسیب دیگر در سطح تماس می شوند.

قابلیت ایجاد نیروی فشار مناسب همزمان با عملکرد خوب و آرام.

 یکی دیگر از م toلفه هایی که هنگام انتخاب مواد تخته باید به آن توجه کرد فشردگی آن است. اگر این مواد بیش از حد فشرده شوند ، فاصله پارک ماشین زیاد خواهد بود. مواد دستکش ترمز نیز باید رسانا و نفوذپذیر باشند تا آب بر نسبت سوخت آنها تأثیر نگذارد.

پس از جنگ جهانی اول و با افزایش سرعت خودروها ، آزبست یا آزبست به عنوان یک ماده رایج در تولید لنت ترمز استفاده شد. زیرا تحقیقات نشان داده است که خواص این ماده اجازه می دهد تا گرما (که می تواند تا 260 درجه سانتیگراد (500 درجه فارنهایت) برسد) در حالی که سوخت مورد نیاز برای توقف خودرو را تامین می کند ، تامین شود. با این حال ، وقتی تهدید سنگ آهن برای سلامتی انسان به تدریج آشکار شد ، نیاز به یافتن مواد دیگر برای ساخت لنت ترمز ایجاد شد. در کشورهای جهان اول ، ترکیبات آلی غیر آزبست (NAO) به طور گسترده ای در تولید لنت ترمز با آزبست جایگزین شد. امروزه مواد مورد استفاده برای تولید لنت ترمز در یکی از چهار دسته اصلی طبقه بندی می شوند:

مواد غیر فلزی - این مواد از ترکیبی از مواد مصنوعی بافته شده در یک کامپوزیت ، عمدتا به شکل سلولز ، آرامید ، پلی اکریلونیتریل و شیشه رسانا ساخته می شوند. این مواد آسیب کمی به دیسک ها می رسانند ، اما مقدار زیادی گرد و غبار ایجاد می کنند و بنابراین عمر کوتاهی دارند.

مواد نیمه فلزی - مواد مصنوعی با مقادیر مختلف تراشه های فلزی. این مواد دارای استحکام بالاتری نسبت به جعبه های غیر فلزی ، مقاومت بیشتر در برابر سایش ترمز و طول عمر بیشتر هستند. اما آسیب بیشتری به دیسک یا جام ترمز وارد می کنند و در نتیجه دیسک ها / فنجان های ترمز باید زودتر تعویض شوند. علاوه بر این ، این مواد برای تولید گشتاور ترمز نسبت به یاطاقان های غیر فلزی به نیروی مهیج تری نیاز دارند.

جنس فلز - این بالش ها فقط در اتومبیل های مسابقه استفاده می شوند و از فولاد سوراخ دار بدون هیچ گونه افزودنی مصنوعی دیگر ساخته شده اند. این نوع کوسن ها عمر بسیار بالایی دارند ، اما علاوه بر این که برای کاهش سرعت خودرو به قدرت بیشتری نیاز است ، باعث زنگ زدگی سریعتر دیسک های ترمز نیز می شوند. علاوه بر این ، نویز تولید شده توسط این نوع تابلوها بسیار بلند است.

مواد سرامیکی - این مواد از خاک رس و سرامیک با تراشه ها و رشته های مسی ساخته شده اند ، از دوام بالایی برای پوست های فلزی و چسبندگی و مقاومت کوسن های ساخته شده از مواد مصنوعی برخوردار هستند. با این حال ، معایب اصلی این نوع تابلوها این است که در مقایسه با سه نوع دیگر و با وجود استفاده از فلزات مس (که رسانایی حرارتی بالایی دارند) ، بالش های سرامیکی معمولاً در اتلاف گرما به خوبی کار نمی کنند و این در نهایت می تواند منجر به چرخ های دیگر سیستم ترمز با این حال ، آنها بسیار بی صدا هستند زیرا مواد سرامیکی صدای ترمزها را به میزان شنوایی انسان کاهش می دهد.

قطرات فرمالدئید اغلب به عنوان چسب در تولید لنت ترمز استفاده می شود. گرافیت علاوه بر چسباندن مواد ، می تواند به عنوان یک ماده خورنده نیز عمل کند. ماده دیگری که معمولاً به عنوان ماده اتصال استفاده می شود سیلیکات زیرکونیوم است. تولید کننده شالیزار ایتالیایی تحقیق کرده است که چگونه می توان از سیمان به عنوان یک ماده چسبندگی ارزان و مقرون به صرفه استفاده کرد. جدول زیر اجزای یک جعبه ترمز معمولی را خلاصه می کند:

 

 

عملکرد پلت فرم لنت ترمز چیست؟

لنت های ترمز از دو قسمت قوی به نام لنت های کوسن و لنت ترمز های اصطکاکی تشکیل شده است. بالشتک کوسن پس از فشار دادن پدال ترمز به روتور ترمز می چسبد و خودرو را متوقف می کند. لنت ترمز قبل از آزبست ساخته شد. آزبست گرمای ناشی از اصطکاک را جذب و دفع می کند ، اما این آزبست دارای نقص جدی است که هنگام ترمزگیری خاک وجود داشت. این گرد و غبارها برای سلامتی مضر بودند ، بنابراین امروزه بالش ها از مواد آلی بی ضرر ساخته شده اند که بیشتر آنها شیشه ، لاستیک و رزین هستند. جعبه های آلی یا آزبست باعث آلودگی نمی شوند. این لنت ترمز های ترمز عمدتا برای خودروهای معمولی استفاده می شود و برای ماشین های سنگین و مسابقه گزینه مناسبی نیست زیرا وزن ماشین های سنگین و ماشین های مسابقه زیاد است و گاهی مجبور می شوند خودرو را با سرعت بالا متوقف کنند.

لنت های ترمز

قسمت صفحه ترمز مشابه قسمت فشار است و به پنج دسته تقسیم می شود که در زیر توضیح داده شده است.

پایه های فلزی

این تخت ها از آهن ، مس ، فولاد و گرافیت ساخته شده اند. اکثر خودروها از کیسه های فلزی استفاده می کنند. جعبه های فلزی دارای عملکرد بالا و هزینه کم هستند. وزن کیسه های فلزی یکی از معایب این امر است و این موضوع بر مصرف سوخت خودرو تأثیر می گذارد و همچنین وزن بالای آن آن را برای استفاده در اتومبیل های مسابقه مناسب نمی کند. این بالش ها بسیار بادوام هستند ، اما چون از فلز ساخته شده اند و در آن به نرمی استفاده نمی شوند باعث خوردگی روتور می شوند. این بالشتک ها به مرور زمان قسمت های دیگر ترمز را می شکنند. جعبه های فلزی هنگام گرم شدن بهتر کار می کنند.

جعبه های سرامیکی

جعبه های سرامیکی برخلاف بالش های فلزی بسیار سبک بوده و از دوام زیادی برخوردارند. این بشقاب ها دیر فرسوده می شوند. جعبه های سرامیکی برای اتومبیل های مسابقه مناسب هستند. آسترهای سرامیکی بسیار گران هستند و از چسب ، الیاف سرامیکی و پرکننده ساخته می شوند ، هرچند گاهی از الیاف مس در ساخت آنها استفاده می شود. این بالش ها گرما را به خوبی دفع کرده و گرد و غبار بسیار کمی تولید می کنند. دفع بسیار سریع و خوب گرما منجر به عملکرد بهتر بالش های سرامیکی می شود.

 

انواع تخت بر اساس اجزاء ، مزایا و معایب

نوع دیگری از طبقه بندی بالش بر اساس اجزای آن است که به شرح زیر تقسیم می شوند:

پایه های نیمه تمام

یکی از پرکاربردترین انواع لنت ترمز ، لنت های ترمز نیمه فلزی یا فلزی است. این بالش ها از مس ساخته شده اند که قابلیت تحمل و تسریع در انتقال حرارت را دارد.

مزایا: تحمل دمای بالا ، عمر طولانی و قیمت مناسب

معایب: صدای بلند

این نوع صفحه ترمز از الیاف فلزی ساخته شده و عمر و عملکرد فنی بالایی دارد اما کمی صدا ایجاد می کنند.

منابع :