هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 21 مرداد 1401
ساعت 16:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 3 مهر 1400 ساعت 13:30
شنبه 3 مهر 1400 12:57 ساعت
2021-9-25 13:30:08
شناسه خبر : 351324
ممنوعیت سفر زمینی برای زائران اربعین حسینی مصوبه ملی است و امکان تردد در مرزهای زمینی به ویژه مرز مهران وجود ندارد.
 ممنوعیت سفر زمینی برای زائران اربعین حسینی مصوبه ملی است و امکان تردد در مرزهای زمینی به ویژه مرز مهران وجود ندارد.
 
به گزارش رجانیوز، ممنوعیت سفر زمینی برای زائران اربعین حسینی مصوبه ملی است و امکان تردد در مرزهای زمینی به ویژه مرز مهران وجود ندارد.
 
به گفته مجید کاکی حضور در مرز مهران برای سفر به کشور عراق و شرکت در راهپیمایی اربعین ممکن نیست.
 
فرماندار مهران گفت: امکان تردد در مرز مهران برای این سفر معنوی ممکن نیست، چون کشور عراق پذیرای زائران از مرزهای زمینی نیست و ورود زائران از مرزهای زمینی به کشور عراق به عنوان تردد غیر مجاز مرزی تلقی و شدیدترین عواقب را در پی دارد.
 
وی گفت: خواهش ما از زائران عزیز آن است که به مهران سفر نکنند.
 
محمد نوذری استاندار ایلام نیز با تاکید به ممنوعیت تردد در مرز مهران برای حضور در راهپیمایی اربعین از همه مردم ایران خواست که از سفر به استان ایلام جهت تردد از مرز مهران به قصد شرکت در راهپیمایی اربعین خود‌داری کنند.
 
استاندار ایلام خاطرنشان کرد: شایعات فضای مجازی مبنی بر باز بودن مرز مهران به هیچ وجه صحت ندارد و انتظار می رود مردم ولایی ایران اخبارمربوط به اربعین را فقط از طریق رسانه‌های رسمی دنبال کنند.
 
نوذری در پایان یادآورشد: همانطور که رئیس جمهور گفتند که به هر میزان کشور عراق پذیرای زائران باشد ما آمادگی اعزام زائر خواهیم داشت در ارتباط با سفر زمینی برای زائران نیز همان است که اگر کشور عراق پذیرای زائران از طریق مرزهای زمینی باشد ما نیز اقدام خواهیم کرد.
 
استاندار ایلام تاکید کرد: سفر زمینی برای شرکت در اربعین ممنوع و این ممنوعیت ابلاغ ملی و است و از طریق مرز مهران هیچ اجازه‌ای برای سفر داده نمی‌شود.
 
وی افزود: افرادی که توصیه و تاکیدات را نادیده بگیرند توسط عوامل انتظامی به استان مربوطه عودت می‌شوند.
 
منبع:تسنیم