هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 08:35
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 1 مهر 1400 ساعت 17:42
پنجشنبه 1 مهر 1400 14:34 ساعت
2021-9-23 17:42:41
شناسه خبر : 351283
نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس: برای ما ابهام بزرگی است از حضور آقای آقامحمدی که مسئولیتی در قبال کارهای خود قبول نمی‌کند و نمی‌دانیم چه کسی باید جوابگوی کارهای این شخص باشد.
نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس: برای ما ابهام بزرگی است از حضور آقای آقامحمدی که مسئولیتی در قبال کارهای خود قبول نمی‌کند و نمی‌دانیم چه کسی باید جوابگوی کارهای این شخص باشد.
گروه اقتصادی-رجانیوز: روح‌الله‌ ایزدخواه نماینده مجلس شورای اسلامی در نشستی ملی با مطالبه‌گران حوزه خصوصی سازی ابراز داشت: خصوصی‌سازی به نظر من یک برنامه و سیاست شکست خورده است و اولین دلیل هم این است که اهداف خصوصی‌سازی آنطور که باید اجرا نشده بلکه گاهی ضد آن هم اجرا شده است.
 
وی با بیان اینکه بودجه شرکت‌های خصولتی بین ۱ تا ۱.۵ برابر کل بودجه عمومی کشور است افزود: ۵۴ روش خصوصی سازی در جهان وجود دارد و در ایران منفعلانه ترین و غیرسودمند ترین روش پیاده سازی شده است.
 
ایزدخواه تصریح کرد: اصلاحات اساسی نه از مجلس و نه از دولت بلکه از مجمع تشخیص مصحلت نظام باید شروع شود و تغییرات قانونی باید در بستر سیاست‌های کلی نظام صورت بگیرد چرا که قبل از اعمال تغییرات در سیاست‌های کلی نظام، بسیاری از اقدامات موثر نخواهند بود.
 
نماینده مجلس شورای اسلامی درباره کلیات طرح خصوصی‌سازی گفت: ما تعصبی به روی اینکه بگوییم خصوصی‌سازی عالی است نداریم و هرکجا لازم باشد تغییرات صورت می‌گیرد. سال گذشته طرحی را ارائه دادیم برای اصلاح فوری واگذاری‌ها که هنوز هم به صحن مجلس نیامده است.
 
وی در خصوص شرکت‌های خُصولتیِ اظهار داشت: مشکل به وجود آمدن این شرکت‌ها در بودجه است که سهم آن‌ها بالاتر از بودجه عمومی کشور است.
 
روح‌اله‌ ایزدخواه، نماینده مجلس شورای اسلامی، در آخر خاطرنشان کرد: در حوزه خصوصی‌سازی مماشات نکنید این دولت و آن دولت ندارد. بی‌رحمانه به این موضوع حمله کنید و روشنگری کنید و حتما راهکار ارائه دهید.
 
 ایزدخواه در قسمتی از صحبت‌های خود با واکنش نسبت به نقش نامعلوم آقامحمدی در حوزه اقتصادی کشور گفت: از آقامحمدی خواستیم که بخاطر سیاست شکست خورده درباره بورس عذرخواهی بکند اما گفت به من ربطی ندارد.
 
 
نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس ادامه داد: برای ما ابهام بزرگی است از حضور آقای آقامحمدی که مسئولیتی در قبال کارهای خود قبول نمی‌کند و نمی‌دانیم چه کسی باید جوابگوی کارهای این شخص باشد.