هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 08:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 1 مهر 1400 ساعت 14:32
پنجشنبه 1 مهر 1400 14:15 ساعت
2021-9-23 14:32:18
شناسه خبر : 351278
معاون وزیر دفاع عربستان سعودی در راستای تلاش برای خروج از باتلاق جنگ یمن، با فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن دیدار و گفت‌وگو کرد.
معاون وزیر دفاع عربستان سعودی در راستای تلاش برای خروج از باتلاق جنگ یمن، با فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن دیدار و گفت‌وگو کرد.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: «خالد بن سلمان» معاون وزیر دفاع  عربستان سعودی روز چهارشنبه (دیروز) میزبان «تیم لیندرکینگ» فرستاده آمریکا در امور یمن بود.

 

بن سلمان در حساب توئیتری خود نوشت: «با تیم لیندرکینگ فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن دیدار و درباره آخرین تحولات یمن و تلاش‌های مشترک برای حمایت از طرح ابتکاری عربستان گفت‌وگو کرد».

 

 

وی افزود که در این دیدار تلاش‌های سازمان ملل برای دستیابی به راه‌حل سیاسی جهت تحقق امنیت و ثبات یمن و حفظ امنیت منطقه بررسی شد.

 

عربستان سعودی ماه مارس گذشته پس از گذشت شش سال از تجاوز ائتلاف عربی به رهبری عربستان علیه یمن، یک طرح ابتکاری برای برقراری آتش‌بس در یمن و زمینه‌سازی جهت اجرای مذاکرات با هدف دستیابی به حل سیاسی جنگ در این کشور، ارائه کرد.

 

عربستان سعودی که از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن «عبدربه منصور هادی»‌ رئیس دولت مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد، اکنون پس از گذشت شش سال با وجود هزینه‌های سنگین این جنگ و تلفات جانی نظامیان این ائتلاف، برای برقراری آتش‌بس در یمن تلاش می‌کند.

 

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و تنها با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.