هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 بهمن 1400
ساعت 12:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 1 مهر 1400 ساعت 13:51
پنجشنبه 1 مهر 1400 13:49 ساعت
2021-9-23 13:51:41
شناسه خبر : 351271
منابع لبنانی گزارش دادند که بدون طی شدن رویه قانونی، ولی‌عهد سعودی با فروش املاک نخست‌وزیر اسبق لبنان موافقت کرده تا بدهی‌های او را بپردازد.

رسانه‌ها گزارش دادند که ریاض در حال فروش املاک «سعد الحریری» رئیس حزب المستقبل و نخست‌وزیر اسبق لبنان است.

 

بر اساس گزارش امروز (پنجشنبه) روزنامه «الاخبار»، «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی موافقت خود را با فروش تعداد زیادی از املاک نخست‌وزیر اسبق لبنان اعلام کرده است تا حقوق کارمندان شرکت «سعودی اوجیه» و دیگر شرکت‌های تحت مالکیت سعد الحریری به اضافه حق «بیت الزکاه» (خانه زکات) و بدهی تعدادی از بانک‌ها را بپردازد.

 

مطابق با این گزارش، اما مشکلی که بر سر راه پرداخت بدهی‌ها وجود دارد این است که مبلغ یکی از بدهی‌ها به بانکی سعودی بیش از ارزش تمام املاک یادشده است.

 

این روزنامه لبنانی اطلاع یافته که «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی موافقت کرده تا به سعد الحریری فرصتی برای سرمایه‌گذاری در امارات عربی متحده بدهد و برای او امکان اقامت در این کشور فراهم کند تا نخست‌وزیر اسبق لبنان بتواند با استفاده از درآمدهای این سرمایه‌گذاری بدهی خود را به عربستان سعودی و دیگر کشورها بپردازد.

 

بنا بر این گزارش، تعدادی از افراد نزدیک به الحریری نیز ایده احیای گروه رسانه‌ای جریان المستقبل را مطرح کرده‌اند که مقامات اماراتی تأمین مالی هر گونه فعالیت سیاسی یا رسانه‌ای الحریری را نپذیرفتند.

 

از سوی دیگر، معضل قانونی دیگر وجود دارد و مانع می‌شود جریان المستقبل از روزنامه لبنانی «دیلی استار» استفاده کند چراکه مالکیت این روزنامه متعلق به تمام اعضای خانواده سعد الحریری است و برادر بزرگتر او استفاده از این روزنامه را بدون موافقت قبلی نمی‌پذیرد.