هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 12 آذر 1402
ساعت 13:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 31 شهريور 1400 ساعت 15:39
چهارشنبه 31 شهريور 1400 14:39 ساعت
2021-9-22 15:39:36
شناسه خبر : 351236
نیروهای انصارالله یمن امروز در تازه‌ترین دستاورد میدانی خود کنترل شهر حریب در جنوب استان مأرب را به دست گرفتند.
نیروهای انصارالله یمن امروز در تازه‌ترین دستاورد میدانی خود کنترل شهر حریب در جنوب استان مأرب را به دست گرفتند.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: نیروهای انصارالله یمن امروز در تازه‌ترین دستاورد میدانی خود کنترل شهر حریب در جنوب استان مأرب را به دست گرفتند.

 

منابع یمنی روز گذشته خبر دادند که ارتش صنعاء موفق شده دو شهرستان راهبردی «بیحان» و «عین» در استان شبوه (جنوب مأرب) را تحت کنترل خود درآورد.

 

هفته گذشته نیز نیروهای ارتش یمن دو شهرستان مهم «رحبه» و «ماهلیه» در استان مأرب را در قالب عملیات «النصر المبین» آزاد کردند. عملیاتی که پس از ماه‌ها رکود در منطقه، باعث پیشروی محسوسی از سوی نیروهای دولت صنعاء شد.

 

پیشروی نیروهای یمنی در استان شبوه در حالی صورت می‌گیرد که «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در تاریخ ۱۶ شهریور ماه گفته بود که عملیات‌های نیروهای یمنی افزایش خواهد یافت.

 

روز جمعه «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اشاره به سخنرانی اخیر سید عبدالملک بدر الحوثی رهبر جنبش انصارالله درباره باز پس گیری تمام مناطق یمن، گفت که ارتش یمن با رهبر انصارالله عهد بسته است که این سخن را عملی کند.

 

نبرد آزادسازی استان مهم مأرب در شرق استان صنعاء از سال گذشته میلادی آغاز شده و بیشتر مناطق و شهرهای آن تحت کنترل نیروهای صنعاء درآمده است.

 

مأرب جز آن دسته استان‌های یمن است که از منابع طبیعی مثل نفت و گاز برخوردار است. نبردها از ماه‌های فوریه و مارس گذشته در این استان (بهمن و اسفند سال گذشته) رو به شدت گذاشته است.

 

 

 

منبع: مهرنیوز