هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 21 مرداد 1401
ساعت 16:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 31 شهريور 1400 ساعت 11:38
چهارشنبه 31 شهريور 1400 11:32 ساعت
2021-9-22 11:38:05
شناسه خبر : 351224
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی به همتای لبنانی تشکیل دولت لبنان را گام مهمی برای عبور از مشکلات و تحقق آمال و آرزوهای ملت مقاوم لبنان خواند و گفت: ایران همواره در کنار ملت و دولت این کشور خواهد بود.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی به وزیر خارجه لبنان تشکیل دولت جدید این کشور را تبریک گفت. 

 

پکابینه نخست وزیر جدید لبنان موفق شد از پارلمان این کشور رأی اعتماد بگیرد.

وزیر امور خارجه تشکیل دولت لبنان را گام مهمی برای عبور از مشکلات و تحقق آمال و آرزوهای ملت مقاوم لبنان خواند و افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد است صلح و ثبات در لبنان از راه دموکراتیک و در سایه وفاق و انسجام داخلی و به دور از دخالتهای بیگانگان به دست آمده است. 

 

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: مردم لبنان که در کنار مقاومت و ارتش این کشور دستاوردهای درخشانی در مقاومت در برابر تروریسم، اشغالگری و تحرکات تکفیری دارند، خود توان حل مشکلات کشورشان را داشته و از این رو به سمت شکوفایی و پیشرفت حرکت خواهند کرد.

 

وزیر خارجه در پایان این‌ پیام تصریح کرده است: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت لبنان خواهد بود و همچون گذشته آمادگی خود را برای توسعه همه جانبه روابط اعلام می‌کند.

 

گفتنی است، نجیب میقاتی چهارم مرداد از سوی میشل عون مأمور تشکیل کابینه شد. لبنان از مرداد سال گذشته تاکنون دولت رسمی نداشت و «حسان دیاب» به عنوان نخست‌وزیر پیشبرد امور در این کشور فعالیت می‌کرد.

 

نخست‌وزیر جدید لبنان اخیرا پس از تشکیل کابینه جدید گفت: «همه از وضعیت بد لبنان با خبر هستند. لبنان در وضعیت خوبی نیست و دارو وجود ندارد... باید برای موفقیت کابینه و جلوگیری از ناامیدی و یأس با یکدیگر همکاری کنیم».

 

 

فارس/