هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 3 مهر 1402
ساعت 10:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 30 شهريور 1400 ساعت 16:32
سه شنبه 30 شهريور 1400 16:06 ساعت
2021-9-21 16:32:12
شناسه خبر : 351200
هر زمانی که در منطقه خاورمیانه و در همسایگی جمهوری اسلامی ایران اتفاقات و تحولاتی رخ می‌دهد، رد پای شبکه سعودی اینترنشنال نیز به چشم می‌خورد.
هر زمانی که در منطقه خاورمیانه و در همسایگی جمهوری اسلامی ایران اتفاقات و تحولاتی رخ می‌دهد، رد پای شبکه سعودی اینترنشنال نیز به چشم می‌خورد.
گروه سیاسی-رجانیوز: هر زمانی که در منطقه خاورمیانه و در همسایگی جمهوری اسلامی ایران اتفاقات و تحولاتی رخ می‌دهد، رد پای شبکه سعودی اینترنشنال نیز به چشم می‌خورد.
 
به گزارش رجانیوز، در ایام انتخابات ریاست جمهوری سال 96 بود که سعودی‌ها رسانه ایران اینترنشنال را در لندن راه اندازی کردند تا با فعالیت پر حجم رسانه‌ای، به ذهن و فکر مردم ایران جهت دهند.
 
در طول چند سالی که از تاسیس اینترنشنال می‌گذرد، شبکه سعودی با پوشش غرض ورزانه اخبار و حتی جعل و دروغ سازی، به تخریب جمهوری اسلامی ایران پرداخته است.
 
اکنون با توجه به حوادثی که در افغانستان رخ داد و اتفاقاتی که در این کشور در جریان است، شبکه تلویزیونی اینترنشنال اقدام به راه اندازی «افغانستان اینترنشنال» کرده است.
 
به خوبی آشکار است که این شبکه سعودی همانطور که با راه اندازی «ایران اینترنشنال» به دنبال جهت دهی به افکار مردم ایران بود، با «افغانستان اینترنشنال» نیز تاثیرگذاری بر تفکر و تحلیل مردم افغانستان را دنبال می‌کند و چه بسا درصدد باشد تا از این طریق  تخریب جمهوری اسلامی ایران را دوچندان کند.
 
به عبارتی دیگر با خروج آمریکا از افغانستان، رسانه سعودی جایگزین نظامیان ایالات متحده شده است.
 
علاوه بر این، راه اندازی «آذربایجان اینترنشنال» نیز از اقدامات جدید این شبکه سعودی به شمار می‌رود که گرچه به صورت رسمی اعلام نشده، اما از حالا مشخص است که این شبکه با چه هدفی دست به تاسیس آذربایجان اینترنشنال زده است.
 
این رسانه سعودی که رسالت اصلی‌اش را جنگ نرم و رسانه‌ای با جمهوری اسلامی می‌بیند، به دنبال آن است که با تحریک احساسات و تعصبات قومی مناطق آذری زبان ایران، جنگ‌های تجزیه‌طلبانه را کلید بزند.
 
سعودی‌ها با ایجاد شبکه‌های تلویزیونی برای کشورهای دیگر و همچنین با شعارهای دموکراسی خواهی خود را مدافع آزادی بیان و آزادی سیاسی می‌دانند. حال آنکه عربستان سعودی جزو بدنام ترین کشورهای دنیا در امر دموکراسی ستیزی و سرکوب آزادی های سیاسی و مدنی است. قتل جمال خاشقچی مصداق بارز این موضوع به حساب می‌آید.