هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 21 مرداد 1401
ساعت 15:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 30 شهريور 1400 ساعت 16:11
سه شنبه 30 شهريور 1400 14:37 ساعت
2021-9-21 16:11:31
شناسه خبر : 351197
رئیس اداره تبلیغات شهرستان مهران در خصوص ماجرای خروج عده ای از افراد از مرز توضیحاتی ارائه داد.
رئیس اداره تبلیغات شهرستان مهران در خصوص ماجرای خروج عده ای از افراد از مرز توضیحاتی ارائه داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام محمد صدارت رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهران با اشاره به شرایط کنونی مرز مهران و شایعات فضای مجازی مبنی بر باز شدن این مرز در ساعاتی از روز، گفت: همانگونه که اعلام شده مرز زمینی بسته است، به تبع آن ورود به شهر‌های مرزی نیز ممنوع و از مردم خواسته شده به سمت شهر‌های مرزی حرکت نکنند.
 
او افزود: اگر مردم به سمت شهر‌های مرزی حرکت کنند با توجه به اینکه نمی‌توانند از مرز عبور کنند ازدحام و تجمع اتفاق می‌افتد و خطر این تجمع سبب شیوع ویروس کرونا خواهد بود به همین خاطر اعلام شده کسی به شهر‌های مرزی سفر نکند.
 
صدارت با بیان اینکه تجمع مردم نسبت به سال گذشته کمتر است، گفت: مشکل دیگری که وجود دارد این است که در شهر‌های مرزی زیرساخت‌های لازم برای زوار فراهم نیست، مساجد به خاطر کرونا بسته هستند و فضایی برای زوار تدارک دیده نشده است و مردم باید به این نکته توجه کنند.
 
او ادامه داد: مشکل دیگری که وجود دارد این است که وقتی در اخبار اعلام می‌کنند مرز بسته است از استثنائات این مسئله چیزی نمی‌گویند؛ مرز زمینی ایران از سال ۹۸ به دلیل کرونا بسته است و تنها به صورت موردی و در موارد استثناء باز می‌شود. استثنائات عبور از مرز زمینی شامل افراد دو تابعیتی، افرادی که برای تحصیل یا کار در کشور عراق اقامت دارند و افرادی که موافقت‌نامه عراقی در دست دارند، می‌شود.
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهران ادامه داد: مشکل اینجاست که در اخبار قانون کلی بیان شده و صحبتی از استثنائات نمی‌شود، به همین خاطر وقتی مردم خود را به مرز می‌رسانند و می‌بینند عده‌ای از مرز عبور می‌کنند ناراحت می‌شوند و گمان می‌کنند در این قضیه تبعیض وجود دارد؛ بنابراین مشکل در این بخش اطلاع رسانی است.