هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 31 خرداد 1403
ساعت 11:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 30 شهريور 1400 ساعت 15:11
سه شنبه 30 شهريور 1400 13:47 ساعت
2021-9-21 15:11:34
شناسه خبر : 351196
وزیر امور خارجه در تشریح حضور چهار روزه‌اش در نیویورک و انجام حدود ۵۰ ملاقات با همتایان و شرکت در جلسات مختلف، از برگزاری جلسه‌ای با حضور کارکنان دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن برای رسیدگی به مشکلات ایرانیان مقیم آمریکا خبر داد.
وزیر امور خارجه در تشریح حضور چهار روزه‌اش در نیویورک و انجام حدود ۵۰ ملاقات با همتایان و شرکت در جلسات مختلف، از برگزاری جلسه‌ای با حضور کارکنان دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن برای رسیدگی به مشکلات ایرانیان مقیم آمریکا خبر داد.
گروه سیاسی-رجانیوز: حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که دوشنبه شب در رأس هیأتی برای شرکت در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد وارد نیویورک شد، درباره اهداف این سفر و برنامه کاریش به خبرنگاران گفت: سفرم به نیویورک در راستای شرکت در نشست مجمع عمومی انجام می‌شود.
 
وی افزود: با استفاده از فرصت حضور همتایان و مقامات عالیرتبه کشورها برنامه‌ای که همکاران در نمایندگی تنظیم کردند حدود ۵۰ ملاقات و جلسه و شرکت در نشست‌های مختلف را تدارک دیدند.
 
امیرعبداللهیان اضافه کرد: امیدوارم با استفاده از فرصتی که پیش آمده بتوانیم در راستای سیاست خارجی متوازن و دیپلماسی فعال، پویا و هوشمند دولت سیزدهم در تنظیم و توسعه روابط خارجی با همه مناطق جهان و کشورهایی که هدفگذاری شده مشورت‌ها و گفت‌وگوهایی را با همتایان داشته باشیم.
 
وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: در جریان این سفر از جمله موضوعاتی که در دستورکار است با نگاه به همسایگان و اولویت آسیا و تمرکز بر سیاست خارجی متوازن و تعامل با همه کشورهای جهان، پیگیری دیپلماسی اقتصادی از جمله برنامه‌‌های گفت‌وگوها خواهد بود.
 
رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: توجه به مشکلات و تسهیل امور ایرانیان خارج از کشور از برنامه‌های دیگری است که در جلسه‌ای که در محل نمایندگی ما در نیویورک تدارک دیده شده همکاران و مسئولان و کارکنان دفتر حفاظت منافع از واشنگتن حضور می‌یابند و امیدواریم بتوانیم مشکلات ایرانیان مقیم آمریکا را با نگاه به تسهیل مسائل و این‌که از ظرفیت ایرانیان مقیم در آمریکا در راستای دولت سیزدهم بتوانیم استفاده مطلوب کرده و حمایت قوی را از جامعه ایرانیان در خارج از کشور داشته باشیم.
 
به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد دوشنبه شب ۲۹ شهریورماه در رأس هیأتی وارد نیویورک شد و مورد استقبال مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل قرار گرفت.
 
رضا نجفی سرپرست معاونت امور حقوقی و بین‌المللی، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه و اسحاق آل حبیب مدیرکل وزارتی امیرعبداللهیان را در این سفر همراهی می‌کنند.
 
* حضور چهار روزه در نیویورک
 
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در توئیتی در مورد برنامه کاری خود نوشت: برای شرکت در ۷۶ امین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل به مدت چهار روز در نیویورک خواهم بود. دیدارهای جداگانه با دبیرکل و رییس مجمع عمومی سازمان ملل ، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دیدارهای دوجانبه با وزرای خارجه فرانسه و انگلیس در برنامه کاری ام قرار دارد.
 
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اولین دیدار خود در نیویورک در ملاقات با کمیسر عالی ملل متحد در امور پناهندگان تصریح کرد: سازمان‌های بین‌المللی به طور فعالانه تری به وظایف خود در قبال وضعیت انسانی در افغانستان عمل کنند.