هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 آذر 1402
ساعت 20:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 30 شهريور 1400 ساعت 10:24
سه شنبه 30 شهريور 1400 10:10 ساعت
2021-9-21 10:24:33
شناسه خبر : 351160
نماینده اصفهان در مجلس از آغاز ثبت‌نام مسکن خبرنگاران و هنرمندان خبر داد.
نماینده اصفهان در مجلس از آغاز ثبت‌نام مسکن خبرنگاران و هنرمندان خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز، «عباس مقتدایی» نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم گفت: چندی پیش در مجلس در قالب تذکری به وزرای راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی مطالبی در خصوص تأمین مسکن خبرنگاران و حل اختلاف بین این دو وزارتخانه مطرح کردم. وزارت راه و شهرسازی با پیگیری مصرانه این موضوع در پاسخی اعلام کرد که ما بارها اعلام آمادگی کرده و حتی تفاهم نامه نیز آماده است ولی همچنان وزارت فرهنگ اقدام لازمی انجام نداده است.
 
وی افزود: در همین راستا مکاتبه‌ای با وزیر جدید ارشاد انجام دادم و از وی خواستم که عدم اهتمام وزیر قبلی را جبران کند و مسکن خبرنگاران را در دستور کار قرار دهد.
 
وی تاکید کرد: اعلام نموده بودم، حالا که تفاهم نامه امضا شده و همه اقدامات صورت گرفته، هر ساعت تعلل در ثبت نام اصحاب فرهنگ و هنر، ظلم به این قشر عزیز است و وزارت راه با هماهنگی وزارت فرهنگ، کار ثبت نام را آغاز کند.
 
مقتدایی افزود: متاسفانه اهتمام لازم از سوی وزیر ارشاد قبلی و فعلی درخصوص مسکن خبرنگاران دیده نشد. مشخص است عزم جدی وجود ندارد.
 
نماینده مردم اصفهان مطرح کرد: وقتی عدم اهتمام و بی دقتی وزرای ارشاد را شاهد بودم شخصا ورود کردم و از دو متولی(معاون مسکن وزارت راه و معاون توسعه مدیریت وزارت ارشاد) خواستم در  این خصوص گزارشی بدهند. از گزارش ها مشخص بود عزم بالایی در وزارت راه برای کمک به خبرنگاران و هنرمندان وجود دارد و در وزارت ارشاد نیز صرفا معاون توسعه پیگیر کار است و رییس صندوق هنر، معاون مطبوعاتی و وزیر اهتمام لازم را نشان ندادند.
 
وی افزود: با عنایت به اینکه نباید معطل بی اهتمامی‌ها شویم، از معاون وزیر راه درخواست کردم ثبت‌نام را ابلاغ کنند که امروز ابلاغ شد.
 
مقتدایی مطرح کرد: اهالی فرهنگ و هنر باقید فوریت ثبت نام را انجام دهند.