هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 21 مرداد 1401
ساعت 16:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 30 شهريور 1400 ساعت 10:29
سه شنبه 30 شهريور 1400 10:10 ساعت
2021-9-21 10:29:33
شناسه خبر : 351159
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران طی احکامی جداگانه سرپرست سازمان اقتصادی کوثر و معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران را منصوب کرد.
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران طی احکامی جداگانه سرپرست سازمان اقتصادی کوثر و معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران را منصوب کرد.
 
به گزارش رجانیوز، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران طی احکامی جداگانه سرپرست سازمان اقتصادی کوثر و معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران را منصوب کرد. قاضی زاده هاشمی طی حکمی «ناصر فخاری» را به عنوان عضو موظف هیأت مدیره و سرپرست سازمان اقتصادی کوثر منصوب کرد. متن حکم دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی به این شرح است:
 
جناب آقای ناصر فخاری
سلام علیکم؛
 
در اجرای ماده 12 اساسنامه سازمان اقتصادی کوثر و بر اساس مصوبه هیأت امنای سازمان، مورخ 1400/06/28، نظر به تعهد، تخصص و توانمندی جنابعالی، به موجب این حکم شما را به عنوان عضو موظف هیأت مدیره و سرپرست سازمان اقتصادی کوثر منصوب می‌نمایم.
 
انتظار می‌رود با سرلوحه قراردادن تقوای الهی و بهره‌گیری از سیاست‌های ابلاغی بنیاد شهید و امور ایثارگران، در پیشبرد الزامات تحول سیستمی، بهینه‌سازی، کارآمدی و اثربخشی مجموعه گام برداشته و با برنامه‌ریزی دقیق و هوشمند، زمینه خدمت‌رسانی مضاعف به خانواده‌های معظم و معزز شهدا و ایثارگران عزیز را فراهم نمایید. همچنین، ضروری است کلیه اقدامات و برنامه‌های تحولی در چارچوب اصول و اهداف ابلاغی پیوست و در هماهنگی کامل با کمیته راهبری انجام شود. امید است با استعانت از درگاه ایزد منّان، در ذیل توجهات حضرت ولی عصر (عج) در اجرای برنامه‌ها موفق و موید باشید.
 
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران طی حکمی «طاهر موهبتی» را به سمت «معاون توسعه مدیریت و منابع» بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب کرد. در بخشی از حکم دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی خطاب به طاهر موهبتی آمده است: نظر به مراتب شایستگی، توانمندی، تخصص و تجارب جنابعالی به موجب این حکم به عنوان «معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران» منصوب می‌شوید تا با استفاده از توان تخصصی و ظرفیت‌های موجود بنیاد براساس اسناد بالادستی در کلیه سطوح مدیریتی ستاد و استان‌ها و سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته و تابعه تحت مدیریت و مالکیت بنیاد در چارچوب اولویت‌های ذیل اقدام نمایید.
 
در این حکم بر اولویت‌هایی مانند تدوین و پایش مستمر برنامه راهبردی و عملیاتی بنیاد و سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته و تابعه مبتنی بر اسناد بالادستی از جمله سیاست‌های کلی نظام و برنامه‌های پنج ساله توسعه، مدیریت منابع و مصارف بنیاد با رویکرد منطقی سازی هزینه‌ها و تأمین منابع مالی پایدار، بازنگری و باز مهندسی فرآیندها و نظام‌نامه‌های جاری بنیاد و روش‌های کسب و کار بنگاه‌های اقتصادی وابسته و تابعه بر خلق ارزش برای همه ذینفعان با استفاده از رویکردهای نوین و فناوری اطلاعات، طراحی، تدوین و پیاده‌سازی نظامنامه ارزیابی، انتخاب و به کارگیری نیروی انسانی متعهد، کارآمد و ماهر در کلیه سطوح مدیریتی (عالی، میانی و پایه) بنیاد و نیز سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته و تابعه مبتنی بر اصول تعالی سازمان و شایسته‌سالاری به منظور ارتقاء بهره‌وری و بهبود مستمر، تحقق اهداف ارزشمند دولت الکترونیک در مکانیزه نمودن خدمات و فرآیندهای تخصصی و عمومی بنیاد و سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته و تابعه، طراحی و استقرار نظام جامع آماری با هدف تولید، تحلیل و انتشار آمار و اطلاعات بنیاد و مجموعه‌های وابسته، به کارگیری منابع و دارائی‌ها در جهت ارتقاء توانمندسازی سازمانی، حذف دارایی‌های غیر مولد و لزوم بازنگری و بهبود سبد دارایی‌ها، ارزیابی و نظارت بر عملکرد ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، بر اساس شاخص‌ها و برنامه‌های مصوب و شناسایی، ساماندهی و توسعه امکانات و ظرفیت‌های رفاهی و معیشتی جهت ارائه خدمات مطلوب به کارکنان بنیاد و جامعه هدف تأکید شده است.
 
طاهر موهبتی پیش از این سمت‌های معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی، حقوقی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون توسعه مدیریت و امور پشتیبانی (اداری ومالی) سازمان ملی استاندارد ایران، مشاور عالی کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، معاون اداری و مالی (توسعه و پشتیبانی) حقوقی و امورمجلس وزارت رفاه و تامین اجتماعی، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تأمین اجتماعی کشور، معاون اداری و مالی (توسعه مدیریت و منابع) و برنامه‌ریزی سازمان ثبت احوال کشور و معاون مشارکت‌های مردمی، حقوقی و امور مجلس سازمان بهزیستی را به عهده داشته است.
 
پیش از این نیز قاضی زاده هاشمی طی حکمی «سعید حقیقی» را به سمت «مشاور عالی و مدیرکل حوزه ریاست» بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب کرد. متن حکم دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی به این شرح است:
 
جناب آقای دکتر سعید حقیقی
سلام علیکم
 
نظر به مراتب شایستگی، توانمندی، تخصص و تجارب، جنابعالی را به موجب این حکم به عنوان «مشاور عالی و مدیرکل حوزه ریاست» بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب می نمایم.
 
بی تردید بن‌مایه ی دوام و ریشه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، متبرک به خون شهدای عظیم الشان و سخا و جوانمردی جانبازان و آزادگان ایران اسلامی است و بنیاد شهید و امور ایثارگران، متولی خدمت رسانی به خانواده های معزز شهدا و ایثارگران می باشد. بدین منظور با توجه به گستردگی و وسعت حوزه های ماموریتی این بنیاد در ابعاد مختلف خدمات فرهنگی، درمانی، آموزشی، علمی، اقتصادی، حقوقی و بین المللی، هماهنگی لازم در راستای ارتقای عملکرد معاونت‌ها و سازمان‌های تحت امر، مورد تاکید و انتظار می باشد.
 
امید است با استعانت از درگاه ایزد منان، در ذیل توجهات حضرت ولی عصر (عج) و با تکیه بر دانش و تجربه خویش در ارتقای سطح خدمت رسانی شایسته به جامعه معزز ایثارگری به اجرای برنامه‌ها و اهداف موردنظر در چارچوب قوانین و مقررات موفق و موید باشید.