هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 4 مهر 1401
ساعت 13:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 29 شهريور 1400 ساعت 12:33
دوشنبه 29 شهريور 1400 12:04 ساعت
2021-9-20 12:33:56
شناسه خبر : 351132
نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی در اظهاراتی چرت رئیس جمهور آمریکا در دیدار اخیرش با نفتالی بنت را به باد تمسخر گرفت.

بنیامین نتانیاهو، رهبر اپوزیسیون اسرائیل در ویدئویی در فیس بوک دیدار اخیر نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید را مسخره کرد.

 

نتانیاهو در این ویدئوی زنده در صفحه فیس بوک خود در پاسخ به سوالی در مورد این دیدار با مسخره کردن رفتار بایدن گفت: "بله، شنیدم. شنیدم که بایدن خیلی هوشیار بود و سرش را به نشانه تایید پایین انداخته بود! 

 

نتانیاهو در این ویدئو سرش را پایین انداخته و در تمسخر بایدن سرش را حرکت داد.

 

وی در مورد تعهد بایدن مبنی بر عدم اجازه ایران به دستیابی به سلاح هسته‌ای، گفت: خوب این همان چیزی است که اوباما نیز گفت و دیگران هم گفته‌اند. این را در مورد کره شمالی هم گفته‌اند و امروز این کشور دارای یک زرادخانه هسته‌ای وحشتناک و موشک‌های بالستیک است. موشک‌هایی که می‌توانند به هر نقطه برسند. "

 

نتانیاهو همچنین از دولت فعلی اسرائیل انتقاد کرد و گفت: "آنها یک کمپین عمومی قوی علیه پرونده هسته‌ای ایران ایجاد نمی‌کنند."

 

وی در مورد خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان هم گفت معتقد است که "رویدادهای بین المللی اخیر حاوی یک درس است  و آن این که اسرائیل باید از خودش دفاع کند."

 

وی افزود: "من سالها پیش به جان کری وزیر امور خارجه (سابق) گفتم ،" من نمی خواهم به شما توهین کنم ، اما وقتی افغانستان را ترک کنید ، نیروهای افغان سقوط خواهند کرد و طالبان کنترل کشور را به دست خواهند گرفت. من ارزیابی خاص خودم را داشتم."

 

 

ایسنا/