هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 29 مرداد 1401
ساعت 00:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 27 شهريور 1400 ساعت 15:56
شنبه 27 شهريور 1400 15:55 ساعت
2021-9-18 15:56:14
شناسه خبر : 351098

شرکت اپال ماشین خاورمیانه با سال ها تجربه در زمینه تجهیزات انبارداری از فعال ترین شرکت ها در خصوص تامین و توزیع لیفتراک و قطعات جانبی آن می باشد. کلیه  قطعات و لوازم یدکی انواع لیفتراک ها با گارانتی تحویل مشتریان داده خواهد شد. از آنجا که مدل های زیادی وجود دارد، انتخاب لیفتراک دشوار است. این که آیا به دنبال خرید لیفتراک کارکرده یا نو برای پروژه بعدی خود هستید را می توانید از طریق مشاوره با کارشناسان اپال ماشین خاورمیانه به خوبی متوجه شوید.

از محبوب ترین انواع ماشین آلات انبار داری در بازار امروز می توان به موراد ذیل اشاره کرد:

  • لیفتراک
  • جک پالت
  • استاکر

در زیر به بررسی این می پردازیم که هر یک از دستگاه های نامبرده برای چه کاری بهتر استفاده می شوند.

جک پالت

جک پالت

جک پالت ها دستگاه های تخصصی هستند. این دستگاه ها برای جابه جایی بار  شناخته می شوند. در ازای قدرت، جک پالت ها دارای یک رد پای کوچک هستند که به آنها اجازه می دهد در تنگ ترین فضاها جا داده شوند و بارهای کوچک را در فضاهای محدود حمل کنند. هزینه خرید جک پالت بسیار کمتر است.

جک پالت دستی که برای مسافت های کوتاه مورد استفاده قرار میگیرد یک دستگاه اساسی در اکثر کارگاه ها و انبارهای توزیع و ذخیره سازی می باشد.جک پالت ها معمولا از 2تن تا 5تن و با توجه به ابعاد و کارایی مورد نیاز به مدل های مختلفی از جمله : جک پالت دستی ،جک پالت قیچی،جک پالت مقیاس دار ، جک پالت گالوانیزه و ... تقسیم بندی میشوند. از مشخصات جک پالت مطلوب می توان به چرخ های پلی اورتان و پمپ هیدرولیک بازشو اشاره کرد.

مدل محبوب جک پالت شامل جک پالت برقی است. خریداران می توانند جک پالت دستی یا جک پالت برقی را انتخاب کنند.

لیفتراک

لیفتراک

لیفتراک یکی از قوی ترین وسایل نقلیه جهت جابه جایی اجسام سنگین برای سازندگان و تولید کنندگان است. انواع لیفتراک از جنبه های مختلف از نوع سوخت و ترکیب لاستیک گرفته تا ظرفیت و ارتفاع بالابر آنها متفاوت است.

هنگام انتخاب لیفتراک، توجه به این عوامل مختلف بسیار مهم است. لیفتراک ها با توانایی حمل و جابجایی وسایل در اندازه های مختلف، ماشین های ارزشمندی در هر سایت کاری هستند.

استفاده از لیفتراک در مقایسه با سایر ماشین الات جابه جایی نظیر جرثقیل سرعت عمل بیشتری به مصرف کننده این ماشین می دهد.

اجزای لیفتراک

لیفتراک ها به دلیل طراحی خاص خود وزن قابل توجهی را تحمل می کنند. عناصر کلیدی لیفتراک ظرفیت بالابر، مرکز بار و ثبات آن است. لیفتراک ها در هر دسته دارای توانایی های متفاوتی هستند که هنگام انتخاب یکی از آنها باید به این نکته توجه کرد.

ظرفیت بالابر

ظرفیت بالابر میزان وزنی است که یک لیفتراک می تواند با خیال راحت حمل کند. این مقدار همچنین یک عامل کلیدی در پایداری ماشین را بازی می کند.

مرکز بارگیری

مرکز بار فاصله چنگال ها تا مرکز ثقل بار است. مقدار بسته به وزن بار، زاویه بلند شدن و زاویه شیب متفاوت است. به عنوان اپراتور لیفتراک، تا زمانی که به ظرفیت وزن ذکر شده احترام بگذارید و بار را متعادل نگه دارید ، نگران مرکز بار نباشید. در این خصوص معمولا جدول ابعاد و ظرفیت بار برای هر لیفتراک طراحی شده و روی لیفتراک ها قرار دارد تا اپراتور با توجه به آن جابه جایی بار را انجام دهد.

ثبات

مثلث ثبات منطقه ای در زیر لیفتراک است. مرکز ثقل مورد نیاز برای جلوگیری از واژگونی لیفتراک را حفظ می کند. این مثلث توضیح می دهد که چرا نگران مرکز بار نیستید. طراحی لیفتراک این کار را برای شما انجام می دهد.
استاکر

استاکر

استاکر دستی یکی دیگر از انواع تجهیزات انبارداری و بالابرها محسوب می شود که معمولاً در انبارهای کوچک و میزان بالابری کم مورد استفاده قرار می گیرد.

این وسایل حمل مواد فاقد کابین هستند. در عوض، کارگر به پشته آن می رود و با استفاده از یک دسته متصل آن را هدایت می کند. اگر فضای کم و برای حرکت لیفتراک و بستر مناسب جهت جابه جایی استاکر را دارید این دستگاه نیز گزینه ای ایده آل و مقرون به صرفه می باشد. فقط باید توجه داشته باشید استفاده از استاکر نیز محدودیت هایی دارد.مکانی که قرار است در آن از استاکر استفاده شود باید کف کاملا صاف و ترجیها بتنی باشد و شیب و دست انداز نداشته باشد.