هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 3 مهر 1402
ساعت 09:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 25 شهريور 1400 ساعت 11:50
پنجشنبه 25 شهريور 1400 11:44 ساعت
2021-9-16 11:50:15
شناسه خبر : 351062
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: به تازگی رایزنی‌های گسترده و عمیق با اسراییل درباره ایران داشته ایم. این موضوع در تمامی سطوح انجام می‌شود.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: به تازگی رایزنی‌های گسترده و عمیق با اسراییل درباره ایران داشته ایم. این موضوع در تمامی سطوح انجام می‌شود.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد آمریکا و اسراییل در مقابل ایران به دنبال یک هدف واحد هستند.
 
بر این اساس، پرایس در کنفرانس خبری روزانه خود اعلام کرد: واشنگتن همانند تل آویو در مقابل ایران به دنبال یک هدف است و آن جلوگیری از دستیابی تهران به تسلیحات هسته‌ای است.
 
وی افزود: به تازگی رایزنی‌های گسترده و عمیق با اسراییل درباره ایران داشته ایم. این موضوع در تمامی سطوح انجام می‌شود. ما همواره قبل، بعد و حتی در برخی موارد حین مذاکرات (درباره برجام) به طرف اسرائیلی گزارش ارائه می‌کردیم. ما هر دو متعهد هستیم نگذاریم ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.
 
پرایس در پاسخ به سوالی درباره تغییر عباس عراقچی به عنوان دستیار وزیر خارجه ایران گفت: اینکه تهران بخواهد چه افرادی را برای تیم مذاکره و وزارت خارجه خود تعیین کند به این کشور مربوط می‌شود. آنچه برای ما مهم است اتخاذ سیاستی مناسب در قبال ایران برای حفظ منافع ملی آمریکاست.
 
پیشتر نیز جوئی هود، دستیار وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد علی رغم تلاش‌های همه جانبه برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با ایران و صرف نظر از نتیجه این مذاکرات ایران هرگز قادر نخواهد بود به سلاح هسته‌ای دسترسی داشته باشد.
 
اظهارات مقامات آمریکایی درحالی مطرح می شود که مقامات جمهوری اسلامی ایران بار‌ها اعلام کرده اند تا زمانی که واشنگتن تحریم‌های خود علیه تهران را به طور کامل لغو نکند و قدمی برای حسن نیت خود در مذاکرات نشان ندهد، مذاکرات احیای برجام در وین حاصلی در برنخواهد داشت.