هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 10:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 25 شهريور 1400 ساعت 01:57
پنجشنبه 25 شهريور 1400 01:56 ساعت
2021-9-16 01:57:14
شناسه خبر : 351061

این روزها بازاریابی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. استفاده از سایت‌، شبکه‌های اجتماعی، ارسال پیامک‌های انبوه یا ایمیل و... فقط بخش کوچکی از روش‌های بازاریابی محسوب می‌شوند اما نکته‌ی مهم در همه‌ی روش‌ها استفاده از قابلیت عکاسی تبلیغاتی است. همان طور که می‌دانید ویژگی‌های بصریِ یک تبلیغ، در درجه اول از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ آنقدر که به گفته حرفه‌‌ای‌های بازار، اگر توانسته باشید در همان چند ثانیه اول، توجه مشتریان را به محصولات‌تان جلب کنید، نیمی از راه بازاریابی را پشت سر گذاشته‌اید.

عکاسی تبلیغاتی

به طور کلی قدرت عکس به اندازه ایست که می‌تواند بیننده را  متوقف کرده، احساسات و افکار او را درگیر سوژه عکس کند. بی شک حتماً نمونه‌های این موضوع  را در سطح شهر و در بیلبورهای تبلیغاتی مشاهده کرده‌اید.با توجه به اهمیت این موضوع اجازه دهید در این مقاله بیشتر در خصوص عکاسی تبلیغاتی صحبت کنیم.

هدف کلی از عکاسی به شیوه‌ی تبلیغاتی

در یک کلام؛ جذب مخاطب به بهترین روش، از مهمترین اهداف عکسهای تبلیغاتی است.  کسب و کارهای مختلف برای اینکه بتوانند فروش بیشتری داشته باشند نیاز به استفاده از عکسهای تبلیغاتی جذاب و خلاق هستند که توسط عکاسان حرفه‌ای میسر خواهد بود. اگر به دور و برتان توجه کنید، عکس‌های تبلیغاتی مختلفی وجود دارد که شاید تا به الان ساده از کنار آنها عبور کرده‌اید. البته این موضوع نشان از ضعف در عکاسی تبلیغاتی دارد چرا که اگر هدف بازاریابی بوده، پس در این راه ناموفق عمل شده است. عکسهای تبلیغاتی را می‌توان در پوسترها، بروشورها، کاتالوگ‌ها و البته تبلیغات فضای مجازی مشاهده کرد، بنابراین اگر هدف‌تان  بازاریابیِ کسب و کارتان برای معرفی محصولات به شکلی جذاب و تاثیرگذار است، پس حتماً به عکاسی تبلیغاتی نیاز خواهید داشت.

انواع پروژه‌های عکاسی

پر واضح است که در همه‌ی حیطه‌ها می‌توان از عکاسی تبلیغاتی استفاده کرد. برای مثال یک کارخانه بزرگ سرمایه گذاری عظیم را در نظر بگیرید که تولید کننده یک محصول کاربردی است. استفاده از عکاسی تبلیغاتی می تواند شخصیتی قوی از برند و محصولات این شرکت ارائه کند تا نتایج سرمایه گذاری های این شرکت نتیجه بخش باشد. استفاده از عکسهای تبلیغاتی حرفه ای کمک می کند مخاطبان بیشتری با محصولات این شرکت آشنا شوند و تاثیر آن در افزایش فروش و برندسازی نمایان شود.

 در هر حرفه‌ای که فعالیت می‌کنید، بدون شک باید از پتانسیل عکسهای تبلیغاتی برای افزایش بازخورد تبلیغات و تاثیر آن در فروش استفاده کنید. عکاسی حرفه‌ای می‌تواند برند یک تولید کننده را بدون هیچ‌گونه توضیح اضافه‌ای به جامعه هدف معرفی کند. این موضوع در زندگی امروزی که مردم فرصت مطالعه متن های تبلیغاتی را ندارند بسیار پراهمیت است. عکسهای تبلیغاتی معمولا حامل پیامی برای مخاطب هستند که با تحت تاثیر قرار دادن احساسات و عواطف آنها نتایج مثبتی به همراه می آورند. عکس تبلیغاتی حرفه ای و خلاق با هدف قرار دادن احساسات بیننده شوق خرید در او ایجاد می کند و اینگونه باعث می شود افراد بیشتری مجاب به خرید یک محصول شوند.

 

عکاسی تبلیغاتی

 

ویژگی‌های یک عکاسی صنعتی تبلیغاتی

به طور کلی برای این که عکاسی تبلیغاتی به شکلی ایده‌آل داشته باشیم، باید به موارد مختلفی دقت شود. به بیان دیگر یک عکس تبلیغاتی از ویژگی های متعددی برخوردار است که شامل:

  • ترکیب‌بندی: پر واضح است که هر عکاس استراتژی‌های مختص به خود را دارد، اما استفاده‌ی صحیح از  ابزارها برای ایجاد یک ترکیب بندی و چیدمان جذاب از مهمترین شاخصه عکسهای تبلیغاتی موفق است.
  • نورپردازی: عکسها با وجود نور معنا پیدا می کنند اما در عکاسی تبلیغاتی نورپردازی بسیار تاثیرگذار است. نورپردازی حرفه ای ایده ها و مفاهیم عکس را به شکلی جذاب نمایش می دهند و تاثیر خارق العاده ای در عکسهای تبلیغاتی دارد.
  • خلاقیت: یکی از مهمترین و تاثیرگذار ترین ویژگی عکسهای تبلیغاتی خلاقیت است. خلاقیت باعث ماندگار شدن عکسها می شود که این نکته ای مهم برای برندسازی محصولات شناخته می شود.
  • کیفیت و وضوح: عکسهای حرفه ای تبلیغاتی با استفاده از تجهیزات مدرن عکاسی تهیه می شوند. این عکسها کاربردهای متعددی دارند و به همین دلیل با وضوح و کیفیت بالایی تهیه می شوند.

 

عکاسی تبلیغاتی

بازاریابی محصولات با عکاسی تبلیغاتی استودیو مانی

حال که با کلیت بازاریابی کسب و کار، بوسیله‌ی عکس‌های تبلیغاتی آشنا شده‌اید، بدون شک باید آن را برای بهبود شرایط فروش‌تان در نظر بگیرید. احتمالاً به این فکر می‌کنید که چگونه می‌توانید یک عکاس حرفه‌ای با دستمزد مناسب پیدا کنید تا در هر شرایط بتواند شما را همراهی کند. پیشنهاد ما به شما، استودیو مانی است. استودیو مانی با سالها تجربه و تخصص و استفاده از تجهیزات عکاسی به روز، آماده ارائه خدمات با کیفیت و تاثیرگذار در کسب و کار مشاغل مختلف است.

تجربه استودیو مانی در زمینه‌های مختلف تبلیغات سبب شده است که برندهای شناخته شده داخلی از خدمات آنها استفاده کنند.  شما هم اگر قصد دارید کسب و کار خود را رشد و توسعه دهید، می‌توانید با استفاده از راه‌های ارتباطی  این استودیو در ارتباط باشید.  برای مشاهده رزومه و نمونه پروژه های انجام شده این مجموعه به آدرس اینترنتی www.studiomani.ir مراجعه نمایید.