هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 9 خرداد 1402
ساعت 10:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 14 شهريور 1400 ساعت 14:43
يكشنبه 14 شهريور 1400 14:37 ساعت
2021-9-5 14:43:05
شناسه خبر : 350775
سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت، عملیات توازن بازدارندگی هفتم تاسیسات وابسته به شرکت آرامکو را در منطقه «الدمام» در شرق عربستان با هشت پهپاد از نوع «صماد سه» و یک موشک بالستیک از نوع «ذوالفقار» هدف قرار داده است.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت، عملیات توازن بازدارندگی هفتم تاسیسات وابسته به شرکت آرامکو را در منطقه «الدمام» در شرق عربستان با هشت پهپاد از نوع «صماد سه» و یک موشک بالستیک از نوع «ذوالفقار» هدف قرار داده است.

گروه مقاومت - رجانیوز: سخنگوی نیروهای مسلح یمن از آغاز عملیات بازدارندگی هفتم در عمق عربستان سعودی خبر داد.

 

به گزارشرجانیوز به نقل از پایگاه خبری المسیره، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که در مقابله با جنایت‌های ائتلاف متجاوز ضد یمن، نیروهای مسلح ما به یاری خداوند هفتمین عملیات توازن بازدارندگی را انجام دادند.

 

یحیی سریع تاکید کرد که این عملیات تاسیسات حیاتی و پایگاه‌های نظامی عربستان را هدف قرار داده است.

 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت، عملیات توازن بازدارندگی هفتم تاسیسات وابسته به شرکت آرامکو را در منطقه «الدمام» در شرق عربستان با 8 پهپاد از نوع «صماد 3» و یک موشک بالستیک از نوع «ذوالفقار» هدف قرار داده است.

 

 نیروهای یمنی در عملیات توازن باردارندگی هفتم همچنین تاسیسات آرامکو را در مناطق جده و جیزان و نجران با 5 موشک بالستیک از نوع «بدر» و 2 پهپاد از نوع «صماد 3» هدف گرفتند.

 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که این عملیات به لطف خداوند اهداف خود را محقق کرد.

 

یحیی سریع تصریح کرد، به دشمن سعودی درباره پیامدهای ادامه تجاوزات ضد کشور عزیز و ملت مبارز و مقاوم خود هشدار می‌دهیم.

 

وی گفت، ما بر حق مشروع خود در اجرای عملیات‌های نظامی پیشرفته بیشتری برای دفاع از کشور عزیز و ملت بزرگمان تا زمان توقف تجاوزات و رفع محاصره تاکید داریم.

 

وی افزود نیروهای مسلح یمن به یاری خداوند به نبردهای جهادی خود تا آزادسازی کامل زمین‌های کشور و رسیدن به آزادی و استقلال ادامه خواهند داد.

 

از طرف دیگر وزارت دفاع عربستان سعودی بامداد امروز اعلام کرد، چند فروند موشک بالستیک توسط نیروهای یمن به مناطق جنوبی و شرقی عربستان سعودی شلیک شده است.

 

صنعاء تاکنون بارها با تأکید بر این امر که توانایی‌های موشکی و هوایی یمن پیشرفت زیادی داشته، اعلام کرده‌ که تمامی تأسیسات حیاتی از جمله تأسیسات نفتی، فرودگاه‌ها و بنادر عربستان سعودی در تیررس حملات آن قرار دارد.

 

مقامات دولت نجات ملی یمن بارها تاکید کردند تا زمانی که ائتلاف سعودی جنگ علیه یمن را متوقف نکرده و محاصره را برندارد، طرح پیشنهاد آتش‌بس بی‌فایده است.