هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 13:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 6 شهريور 1400 ساعت 13:30
شنبه 6 شهريور 1400 13:20 ساعت
2021-8-28 13:30:15
شناسه خبر : 350670
«محمدعلی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اظهارات دبیرکل سازمان ملل را که خواستار توقف حملات صنعاء شده بود، با کنایه پاسخ داد.
«محمدعلی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اظهارات دبیرکل سازمان ملل را که خواستار توقف حملات صنعاء شده بود، با کنایه پاسخ داد.
گروه بین الملل-رجانیوز: «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل جمعه (دیروز) بدون اشاره به تجاوز ائتلاف سعودی-آمریکایی و محاصره و کشتار ملت یمن از صنعاء خواست عملیات نظامی خود را متوقف کند.
 
«محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به این اظهارات در توییتر نوشت: کسی که محاصره کرده باید آن را بشکند و کسی که اشغالگری کرده باید آن را متوقف کند.
 
وی ادامه داد: فرد عاقلی پیدا نمی‌شود که به دفاع کننده بگوید دست از حمله بردار زیرا او فقط یک مدافع است. هیچ محاصره شده‌ای نیز نمی‌تواند خود را از کمک‌رسانی محروم کند.
 
جنگ یمن از فروردین ۱۳۹۴ به فرماندهی عربستان سعودی و با همراهی چند کشور دیگر آغاز شد و تا کنون هزاران غیرنظامی در آن قربانی شده‌اند.
 
اخیرا «مارتین گریفیتس» معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه روز دوشنبه هشدار داد که 5 میلیون یمنی تنها یک گام با قحطی فاصله دارند.
 
وی که در نشست سازمان ملل صحبت می‌کرد، افزود: «هیچ چاره‌ای جز بازگشایی فرودگاه صنعا برای مسافرت شهروندان یمنی به خصوص بیماران وجود ندارد».