هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 08:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 4 شهريور 1400 ساعت 14:53
پنجشنبه 4 شهريور 1400 14:38 ساعت
2021-8-26 14:53:22
شناسه خبر : 350662
ناظر گمرکات استان هرمزگان با بیان اینکه،‌ تا کنون حدود ۲ میلیون تن انواع کالای اساسی ترخیص شده،‌گفت: تشریفات ترخیص بیش از ۶۰ هزار تن کالای اساسی دیگر از جمله گندم در جریان است.
ناظر گمرکات استان هرمزگان با بیان اینکه،‌ تا کنون حدود ۲ میلیون تن انواع کالای اساسی ترخیص شده،‌گفت: تشریفات ترخیص بیش از ۶۰ هزار تن کالای اساسی دیگر از جمله گندم در جریان است.
گروه اقتصادی-رجانیوز: روز گذشته محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در مورد وضعیت کالاهای اساسی کشور گفت: با وجود اینکه ذخیره کالاهای اساسی را در وضع بدی تحویل گرفتیم؛ اما در این مدت کم توانسته‌‎ایم ذخیره کالاهای اساسی را به نقطه مطمئن برسانیم.
 
وی تاکید کرد: اقدامات خوبی انجام شد و واردات خوبی داشتیم و بعضی از کالاها که در بنادر بود و ترخیص و وارد کشور شد و امروز می‌توانم این خبر خوب را به مردم بدهم که ذخیره کالاهای اساسی در کشور به نقطه مطمئنی رسیده است.
 
در همین رابطه ابولفضل اکبرپور در گفتگو با تسنیم،‌با اشاره به اینکه،‌ از ابتدای سال تا امروز تقریبا 2 میلیون تن کالای اساسی از گمرک شهیدرجایی ترخیص شده است،‌گفت: این روند در روزهای پیش رو نیز با سرعت بیشتری درحال انجام است و به نظر میرسد در روزهای آتی بازار شاهد تزریق حجم قابل توجهی از اقلام اساسی باشد.
 
مدیر کل گمرک شهید رجایی گفت: این اقلام عمدتا شامل گندم، برنج، دانه های روغنی، شکر، روغن دارو و کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان است.
 
وی افزود، از ابتدای سال 334 هزار تن گندم به گمرک شهید رجایی اظهار شده که 210 هزار تن آن ترخیص و 120 هزار تن نیز درآستانه ترخیص بوده و به زودی به بازار مصرف تزریق خواهد شد.
 
این مقام مسئول  با اشاره به  تاکیدات معاون اول رئیس جمهور در خصوص تامین کالای اساسی، گفت: فرایند ترخیص کالای اساسی بدون وقفه در حال انجام بوده و با تاکید معاون اول رئیس جمهور در صورت تکمیل اسناد وارداتی، ترخیص اقلام مورد نیاز مردم بدون هیچ گونه معطلی انجام خواهد شد.
 
کسری بودجه و تامین به موقع کالای اساسی دو چالش فوری دولت سیزدهم میباشد که به نظر میرسد در روزهای اخیر مساله شناسی درستی از سوی دولت در زمینه این دو چالش مهم کشور انجام شده است.
منبع: تسنیم