هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 08:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 1 شهريور 1400 ساعت 11:20
دوشنبه 1 شهريور 1400 11:14 ساعت
2021-8-23 11:20:52
شناسه خبر : 350563
درپناه خداست آنکه عمری بنام خدا به حقوق خلق اندیشید. کلماتش از جنس اشک، افکارش ازعنصرحکمت و غم هایش همه ،شیرین و پشت به دنیا وتماما رو به آخرت بود.
درپناه خداست آنکه عمری بنام خدا به حقوق خلق اندیشید. کلماتش از جنس اشک، افکارش ازعنصرحکمت و غم هایش همه ،شیرین و پشت به دنیا وتماما رو به آخرت بود.
گروه معارف-رجانیوز: استاد حسن رحیم‌پور ازغدی به مناسبت درگذشت علامه محمد رضا حکیمی نوشت: حکیمی بزرگ رفت. استاد علامه محمدرضا حکیمی ، نظریه پرداز بزرگ شیعی معاصر که اصالت عقل محمدی ص را با شور عدالت علی ع درآمیخت و صلابت حسین ع را درعاشورای معرفتی صادق آل محمدص برسردست گرفت، و یک عمر با تک تک ضربان قلبش ، فرج مهدی عج را انتظار کشید و درگوش یک نسل ، میراث "عقلانیت، عدالت و معنویت" قرآنی را زمزمه کرد و تا آخرین نفس، از کفایت معارف اهل بیت ع و از ضرورت عدالت بی ریا گفت و بهر آنچه گفت، عمل کرد و عابد،زاهد و مجاهد ماند.
 
امشب ساعتی پیش به محضر مولایش رفت. هنوز که عطر خون عاشورا درمشام ماست بدرقه اش میکنیم تا در کربلای۱۴۰۰ به آخرین شهید کاروان توحید برسد.
 
درپناه خداست آنکه عمری بنام خدا به حقوق خلق اندیشید. کلماتش از جنس اشک، افکارش ازعنصرحکمت و غم هایش همه، شیرین و پشت به دنیا و تماما رو به آخرت بود.
 
واژه نامه عدالتخواهی را چنان هنرمندانه غنی سازی کرد که شرر بجان اساطیر اشرافیگری افکند. محمد رضا حکیمی مصداقی از ( موتوا قبل ان تموتوا ) بود، پیش از مرگ طبیعی ، با مرگ حقیقی خو گرفت و این روزهای آخر در انتظار ولی عصر عج و فرشته مرگ، دربستر احتضار نیز دائم الطهاره بود.
 
خدایش بپذیرد که عمری همخواب کتاب و قلم بود ودر محراب تفکر، باعشق خدا و شفقت برخلق زیست. مراسم تجهیز و خاکسپاری استاد پس از انتقال پیکرایشان به مشهد از سوی موسسه الحیات و بازماندگان اعلام میگردد.