هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 تير 1403
ساعت 19:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 26 مرداد 1400 ساعت 15:23
سه شنبه 26 مرداد 1400 15:16 ساعت
2021-8-17 15:23:09
شناسه خبر : 350498
سردار سلامی: از تمامی ظرفیت سپاه برای خدمت‌رسانی به مردم از جمله ناوگان موتوری و گردان‌های عاشورا برای تأمین مایحتاج خانواده‌های کرونایی، همچنین آشپزخانه‌های پادگان‌ها و مراکز سپاه برای پخت غذا برای خانواده‌های نیازمند استفاده شود.
سردار سلامی: از تمامی ظرفیت سپاه برای خدمت‌رسانی به مردم از جمله ناوگان موتوری و گردان‌های عاشورا برای تأمین مایحتاج خانواده‌های کرونایی، همچنین آشپزخانه‌های پادگان‌ها و مراکز سپاه برای پخت غذا برای خانواده‌های نیازمند استفاده شود.
گروه دفاعی-رجانیوز: صبح امروز (سه‌شنبه) جلسه قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا (ع) بسیج با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، دکتر چشمی مسئول بسیج جامعه پزشکی و با ارتباط ویدئو کنفرانس با فرماندهان سپاه‌های استانی سراسر کشور به منظور پیگیری طرح شهید سلیمانی برگزار شد.
 
سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه در این جلسه ضمن تشکر از بسیجیانی که در اجرای طرح شهید سلیمانی تلاش می‌کنند، گفت: امروز علاوه بر شرایط خاص کرونا، در یک فضای جنگ روانی سخت دشمنان هستیم و دشمنان به دنبال القای ناامیدی در جامعه هستند، اما با حضور میدانی بسیجیان در خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی و کمک به مردم این توطئه خنثی می‌شود.
 
فرمانده کل سپاه افزود: بسیجیان با قدم گذاشتن در مسیر خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی لبیک به فرمان رهبری گفتند که اجر آن کمتر از مجاهدان قیام عاشورا نیست.
 
سردار سلامی خطاب به فرماندهان سپاه‌های استانی گفت: از تمامی ظرفیت سپاه برای خدمت‌رسانی به مردم از جمله ناوگان موتوری و گردان‌های عاشورا برای تأمین مایحتاج خانواده‌های کرونایی، همچنین آشپزخانه‌های پادگان‌ها و مراکز سپاه برای پخت غذا برای خانواده‌های نیازمند استفاده شود.
 
وی افزود: در شهرها و روستاهایی که کمبود دارو وجود دارد داروخانه‌های سیار راه‌اندازی کنید تا مردم برای تأمین دارو نیاز به حضور در مراکز استان‌ها نداشته باشند.
 
فرمانده کل سپاه گفت: امروز عزاداری شما خدمت به بیماران کرونایی است و بسیجیان همانند حضرت ابوالفضل (ع) که در روز عاشورا علاوه بر جنگیدن آب‌رسانی می‌کردند، به مردم نیازمند و بیماران کرونایی خدمت‌رسانی کنند.
 
سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین نیز در این جلسه گفت: با توجه به تاکید رهبری جهت کاهش زنجیره ابتلا به کرونا تمرکز طرح شهید سلیمانی مبتنی بر پیشگیری از گسترش این ویروس منحوس با قوت ادامه دارد.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به موفقیت طرح شهید سلیمانی گفت: در سال گذشته با اجرای طرح شهید سلیمانی و با همکاری مردم توانستیم تعداد فوتی‌ها را به زیر 50 نفر برسانیم.
 
وی افزود: 30 هزار خانواده‌ای که سرپرست آن به علت بیماری کرونا فوت کرده‌اند به مدت یک سال مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند و در ادامه اجرای طرح شهید سلیمانی تصمیمات خوبی گرفته شد. در مرحله اول هزار دستگاه اکسیژن‌ساز در سراسر کشور به بیماران نیازمند اختصاص می‌یابد و به کمک نهادهای دیگر 3 میلیون بسته معیشتی به خانواده‌های نیازمند که در کرونا آسیب دیده‌اند اختصاص می‌یابد.
 
سردار سلیمانی ادامه داد: جلسات قرارگاه ستاد مقابله با کرونا تا پایان کرونا به صورت هفتگی برگزار می‌شود تا بتواند پشتیبانی‌های لازم از طرح حاج قاسم سلیمانی را داشته باشیم.
 
در ادامه جلسه فرماندهان سپاه‌های استانی به گزارش و بیان مشکلات خود پرداختند. سردار عبدالله فرمانده سپاه قدس گیلان در ارتباط تصویری گفت: 750 هزار نفر در استان گیلان واکسن تزریق کرده‌اند و سپاه گیلان 10 مرکز تزریق واکسن ایجاد کرده است که اگر تعداد واکسن‌های اختصاصی به استان بیشتر شود این مراکز را به 100 مرکز می‌تواند افزایش داد.
 
وی ادامه داد: با توجه به تکمیل ظرفیت تخت بیمارستان‌های استان، به دنبال احداث بیمارستان صحرایی در استان هستیم، همچنین با کمک خیرین بسته‌های معیشتی به نیازمندان توزیع می‌شود.
 
سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان هم در ادامه طی سخنانی به اقدامات انجام شده در استان کرمان اشاره کرد و گفت: سپاه کرمان 8 مرکز اختصاصی واکسن دایر کرده است، در استان کرمان مشکل دستگاه اکسیژن‌ساز داریم که با مصوبه جدید و تخصیص دستگاه‌های اکسیژن‌ساز به پایگاه‌های بسیج بسیار می‌تواند راه گشا باشد.