هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 9 خرداد 1402
ساعت 09:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 24 مرداد 1400 ساعت 13:07
يكشنبه 24 مرداد 1400 13:00 ساعت
2021-8-15 13:07:56
شناسه خبر : 350402
با درخشش تیم آیت‌الله رئیسی در جلسات تخصصی مجلس، احتمال رای‌آوری کل کابینه به طور جدی افزایش یافته است.
با درخشش تیم آیت‌الله رئیسی در جلسات تخصصی مجلس، احتمال رای‌آوری کل کابینه به طور جدی افزایش یافته است.
گروه سیاسی-رجانیوز: با اعلام رسمی لیست وزرای پیشنهادی آیت‌الله رئیسی به مجلس و اعلام وصول آن در صحن خانه ملت، از روز شنبه جلسات داخلی کمیسیون‌های مجلس با وزرای پیشنهادی آغاز شده و تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت. در این دوره از مجلس، برنامه‌ریزی شده تا تمام وزرای پیشنهادی دولت در همه کمیسیون‌های مجلس حضور یافته و با نمایندگان گفتگو کنند.
 
اخبار مجلس و تیم وزرا حاکی است که در روز اول علیرغم برخی تخریب‌های قبلی که به خصوص علیه وزرای جوان صورت گرفته بود، گفتگوهای کارشناسی و برنامه‌های تدوین شده از سوی تیم رئیسی فراتر از انتظار نمایندگان مجلس بوده است.
 
گفته می‌شود وزیران جوان کابینه پیشنهادی با قدرت اقناع بالا و توان کارشناسی ویژه‌ای که از خود نشان داده‌اند موفق شده‌اند برخی از تصوراتی که در روزهای اخیر به واسطه فضاسازی‌های رسانه‌ای ایجاد شده بود را تغییر داده و بهبود دهند.
 
سیدرضا فاطمی‌امین، محمدمهدی اسماعیلی، حسین باغگلی، سیداحسان خاندوزی، حجت‌الله عبدالملکی و عیسی زارع‌پور از جمله وزرایی بوده‌اند که در روزهای اخیر تحت شدیدترین حملات رسانه‌ای قرار گرفته و با این حال در روز اول مجلس موفق شدند بسیاری از ابهامات را برطرف کرده و چند قدم به وزارت نزدیک شوند.
 
همچنین محمدعلی زلفی‌گل، رستم قاسمی، علی‌اکبر محرابیان و جواد اوجی نیز با ارائه برنامه‌های خود موفق شدند همراهی نمایندگان و کمیسیون‌های تخصصی را بدست آورند. سایر وزرا که چهره‌های شناخته‌شده‌تری هستند نیز در وضعیت تعاملی و کارشناسی خوبی قرار دارند.
 
با وجود اینکه در برخی کمیسیون‌های تخصصی، نحوه مدیریت جلسه به شکلی بوده است که تنها نمایندگان مخالف اجازه اظهارنظر پیدا کرده و موافقان در حاشیه قرار گرفتند، با این حال نتایج گفتگوهای عمومی در مجلس به قدری موفقیت آمیز بوده که ضعف اداره در برخی کمیسیون‌ها را به کلی از بین برده است.
 
بسیاری معتقدند با درخشش تیم آیت‌الله رئیسی در جلسات تخصصی مجلس، احتمال رای‌آوری کل کابینه به طور جدی افزایش یافته است. ضمن آن که همانطور که در گفته‌های رئیس مجلس آمده بود، کابینه به صورت تیمی بسته شده و ترکیب کلی این فهرست به شکلی است که در صورت رای حداکثری به وزرا، مسیر حل مشکلات ‌بین‌بخشی و فرابخشی با فوریت و سرعت و هماهنگی بیشتری طی خواهد شد.