هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 9 خرداد 1402
ساعت 04:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 22 مرداد 1400 ساعت 17:11
جمعه 22 مرداد 1400 16:05 ساعت
2021-8-13 17:11:51
شناسه خبر : 350313
امروز دیگر نه تنها سران کشورهای زورگوی دنیا نمی‌توانند همچون دوره پهلوی به دخالت در امور داخلی ایران دست بزنند که حتی نمایندگان آن‌ها در ایران زیر ذره‌بین افکار عمومی و حاکمیت مقتدر ایران قرار دارند.
امروز دیگر نه تنها سران کشورهای زورگوی دنیا نمی‌توانند همچون دوره پهلوی به دخالت در امور داخلی ایران دست بزنند که حتی نمایندگان آن‌ها در ایران زیر ذره‌بین افکار عمومی و حاکمیت مقتدر ایران قرار دارند.

گروه سیاسی-رجانیوز: عکس منتشر شده از سفیر روسیه و انگلیس در ایران واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت. فارغ از اینکه با هر گونه شیطنت سیاسی باید از موضع اقتدار و عزت برخورد کرد، اما نکاتی که وجه تمایز این عکس با تصویر نشست سران آمریکا، انگلیس و روسیه در تهران(۱۳۲۲) را نمایان می‌کند ناگفته‌های بسیاری دارد.

 

۱.سفیر انگلیس و روسیه درحالی با یکدیگر دیدار کرده‌اند که نه تنها خبری از امپراتوری بریتانیا و اتحاد جماهیر شوروی نیست که آمریکای در حال افول بیش از چهار دهه است که در ایران سفیر و سفارتی هم ندارد.

 

۲. شوروی که با پیش‌بینی تاریخی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی فروپاشید اکنون با نظام سیاسی جدیدی حکمرانی می‌شود که مجبور به احترام متقابل به جمهوری اسلامی ایران است و در جنگ سوریه همچون نیروی هوایی کشورهای مقاومت  عمل می‌کند و هر روز صحبت‌ها از همکاری راهبردی دو کشور بیشتر به گوش می‌رسد.

 

۳. کشورهای بیگانه که در زمان پهلوی به راحتی ایران را اشغال می‌کردند اکنون حتی با کمترین تخطی از حوزه وظایف خود با برخورد مواجه می‌شوند. نمونه این مساله را می‌توان در دستگیری سفیر انگلیس یا دستگیری ملوان‌های انگلیسی در آب‌های خلیج فارس که هنوز در اذهان وجود دارد دید.

 

۴. با تغییر اتمسفر فکری و سیاسی در ایران و استقلال سیاسی از قدرت‌های بزرگ جهانی امروز کشور شاهد این مساله است که حتی غرب‌گراترین افراد در کشور همچون محمدجواد ظریف نیز انتشار تصویری که گمان می‌رود در آن شیطنتی صورت گرفته را به واکنش وادار کند و سفرای روس و انگلیس را به وزارت خارجه احضار نماید.

 

در نهایت امروز دیگر نه تنها سران کشورهای زورگوی دنیا نمی‌توانند همچون دوره پهلوی به دخالت در امور داخلی ایران دست بزنند که حتی نمایندگان آن‌ها در ایران زیر ذره‌بین افکار عمومی و حاکمیت مقتدر ایران قرار دارند. مساله‌ای که نشان‌دهنده نهادینه شدن فرهنگ انقلابی استقلال‌خواهی و آزادگی در بین مردم ایران است.