هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 خرداد 1403
ساعت 23:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 9 مرداد 1400 ساعت 11:41
شنبه 9 مرداد 1400 11:35 ساعت
2021-7-31 11:41:07
شناسه خبر : 349882
نماینده تهران گفت: دولت آقای روحانی با انتشار اوراق مشارکت چندصد هزار میلیارد تومان بدهی برای دولت باقی گذاشته که سررسید این اوراق از نیمه سال ۱۴۰۰ آغاز می‌شود
نماینده تهران گفت: دولت آقای روحانی با انتشار اوراق مشارکت چندصد هزار میلیارد تومان بدهی برای دولت باقی گذاشته که سررسید این اوراق از نیمه سال ۱۴۰۰ آغاز می‌شود
گروه سیاسی-رجانیوز: حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای هیأت دولت گفت: همیشه رئیس و اعضای هیأت دولت در روزهای پایانی کار خود در دوره‌های مختلف با رهبر معظم انقلاب دیدار داشتند و همیشه تأکید رهبر معظم انقلاب بر این بوده که دولت جدید از تجربیات دولت قبل استفاده کند.
 
وی ادامه داد: اما این بار رهبر معظم انقلاب برخلاف دفعات قبل تأکیدشان بر این بود که تجربه این دولت نشان داد که «اعتماد به غرب کار اشتباهی است» و این یعنی اینکه دولت بعد نباید مثل این دولت ساده‌لوح باشد و فریب غرب را بخورد.
 
نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: واقعا این دولت چه چیزهایی را به ارمغان گذاشته بیکاری، تورم شدید، برجام بی‌فرجام و ... و در واقع آنچه که تحویل دولت بعد داده می‌شود سرزمین سوخته‌ای است که مشکلات آن تا چند سال بعد هم دامن‌گیر کشور خواهد بود.
 
نبویان خاطرنشان کرد: آقای روحانی در حالی دولت را به آقای رئیسی تحویل می‌دهد که 350 تا 400 هزار میلیارد تومان کسری بودجه و 200 تا 300 هزار میلیارد تومان بدهکاری بانکی دارد. علاوه بر این دولت آقای روحانی با انتشار اوراق مشارکت چندصد هزار میلیارد تومان بدهی برای دولت باقی گذاشته که سررسید این اوراق از نیمه سال 1400 آغاز می‌شود و بودجه‌ای که آقای روحانی آن را مصرف کرده اصل و سود آن را باید دولت آقای رئیسی پرداخت کند.
 
وی اظهار داشت: ای کاش مشکلات اقتصادی و معیشتی دولت آقای روحانی با اتمام کار دولت به پایان می‌رسید و خساراتی که به کشور از نظر اقتصادی زده شده بود و در همین حد باقی می‌ماند نه اینکه ثمرات آن ماه‌ها و سال‌های بعد را هم تحت تأثیر قرار دهد.