00/5/5 - 15:47 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 349851
این پویش از مردم دعوت می کند که هر کس برای غدیر یک کار خوب (ولو کوچک) به عشق مولا انجام دهد و با هشتگ #فقط_به_عشق_علی در صفحات مجازی خود منتشر نماید.
این پویش از مردم دعوت می کند که هر کس برای غدیر یک کار خوب (ولو کوچک) به عشق مولا انجام دهد و با هشتگ #فقط_به_عشق_علی در صفحات مجازی خود منتشر نماید.
گروه فرهنگی_رجانیوز: پویش مردمی «یک کار خوب #فقط_به_عشق_علی» غدیر سال 97  توسط تعدادی از جوانان فعال اجتماعی و فرهنگی، کلید خورد با این چشم انداز که طبق سفارش پیامبر(ص)، غدیر را تبدیل به روز انجام کار خوب و بزرگترین و شیرین ترین عید در ذائقه مردم ایران کند. 
 
این پویش از مردم دعوت می کند که هر کس برای غدیر یک کار خوب (ولو کوچک) به عشق مولا انجام دهد و با هشتگ #فقط_به_عشق_علی در صفحات مجازی خود منتشر نماید، چرا که انتشار کار خیر با این سبک در شبکه های اجتماعی، اثر بسیار مضاعفی در متأثر کردن فضا و بزرگداشت این روز عزیز خواهد داشت و بیش از پیش نام امیرالمومنین را بر سر زبانها خواهد انداخت. 
 
 

 
در بخشی از دعوتنامه این پویش آمده است: "کسانی که اندک بهره ای در بیان دارند سهم بیشتری ایفا کرده و به صرف اینکه خودشان یک کار خیر انجام دهند اکتفا نکنند. به سراغ دوستان خود و سایر مردم بروید و از آنها #دعوت کنید در این امر خیر بزرگ شریک باشند."
 
به عنوان مثال کسانی که می توانید به این پویش دعوت کنید عبارتند از:
تاکسی دارها برای سفر رایگان در این روز ولو به اندازه یک مسیر
رستورانها برای دادن تخفیف یا رایگان کردن یک دسر غذایی ولو به اندازه چند ساعت
 هر فروشنده ای برای دادن تخفیف اجناسش در این روز
 پزشکان برای ویزیت رایگان یا تخفیف در ویزیت در این روز
کسانی که به بهشت زهرا می روند خیرات خود را در روز 5شنبه غدیر با این شعار انجام دهند
 و هر خدمت دهنده ای می تواند موضوع دعوت شما برای پیوستن به این پویش باشد...
 
 
 
در این چند ساله علاوه بر استقبال چشمگیری که توسط مردم از این پویش صورت گرفته، ایده ها و کارهای خوب خاصی هم انجام شده که به دلیل شاخص بودن بیشتر به چشم آمده است.
 
طرح هایی از قبیل عیادت مجازی چهره ها از بیماران کرونایی در عید غدیر، انتشار عشق نامه در مقیاس وسیع توسط گروههای مردمی در بین مردم، ترویج فرهنگ عیدی دادن به کودکان و چالش #کیکپزون عید غدیر از این جمله طرح ها هستند.
 
در چالش #کیکپزون غدیر که امسال در شبکه های اجتماعی منتشر شده، از خانواده ها دعوت می شود تا در غدیر با پخت کیک خانگی و تزئین آن حال و هوای خانه را در این عید سعید عوض کنند. همچنین از آنها دعوت می شود با گرفتن فیلم از لحظه تزئین کیک، یک جمله عاشقانه راجع به مولا علی (ع) بگویند و اعلام کنند کیک را می خواهند بین چه کسانی قسمت کنند. بدین ترتیب از ثواب عجیب اطعام غدیر بصورتی خلاقانه و با هزینه کم نیز بهره مند می شوند.
 
 
 
این روزها مردم بیش از گذشته نیاز به عطری دارند که حالشان را خوب کند و نیاز به نَفَس نام علی(ع) بیش از هر زمان در جامعه حس می شود، اینجور فعالیتهای مردمی می تواند قدمی باشد در این مسیر مهم.