هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 4 مرداد 1400 ساعت 12:45
دوشنبه 4 مرداد 1400 12:17 ساعت
2021-7-26 12:45:08
شناسه خبر : 349824
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از میزان، فریبا گودرزی در خصوص آخرین وضعیت آب و هوایی کشور، گفت: برای امروز در برخی مناطق استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز مرکزی و در جنوب هم برای استان هرمزگان در ساعت‌های بعدازظهر و اوایل شب بارش‌های پراکنده خواهیم داشت. فردا همین شرایط را برای استان‌های ساحلی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی داریم.
 
وی با بیان اینکه طی این دو روز سایر مناطق آسمانی صاف و آفتابی دارند افزود: اما از روز چهارشنبه سامانه بارشی از جدید از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود. در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در شمال غرب کشور و استان‌های واقع در ساحل دریای خزر دامنه‌های جنوبی ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را خواهند داشت.
 
این کارشناس هواشناسی بیان داشت: به لحاظ دمایی از چهارشنبه تا آخر هفته هوا خنک خواهد شد که این خنک شدن هوا به صورت میانگین بین چهار تا شش درجه در سطح کشور خواهد بود. از امروز تا آخر هفته شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش بادهای شدید را خواهند داشت. از امروز تا آخر هفته دریای خزر مواج خواهد شد و در چند روز آینده نیمه شرقی دریای عمان مواج و متلاطم خواهد شد.
 
وی در خصوص آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت: هوای امروز تهران صاف و آفتابی است. گاهی در طول روز وزش باد خواهد داشت. بیشینه دمای هوا امروز به سی و هشت درجه خواهد رسید. روند دما در تهران تا پایان هفته کاهشی خواهد بود.